זירת הפיגוע בארמון הנציב
זירת הפיגוע בארמון הנציבצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שרת הפנים איילת שקד פנתה ביום חמישי האחרון לשר לביטחון פנים עמר בר לב ועדכנה אותו כי בהמשך לסיכום עימו, הודיעה לקרובי המחבל שביצע את הפיגוע בארמון הנציב שהם נדרשים לצאת באופן עצמאי לשטחי הרשות, לאחר שהשרה החליטה לשלול את מעמדם בישראל, ואם לא - הם יגורשו בכוח.

יום חמישי היה המועד האחרון ליציאתם באופן עצמאי. מאחר והדבר לא קרה, השרה שקד דורשת מהשר בר לב לגרש את המשפחה בכוח ובאופן מיידי ולהקצות את כל הכוחות הנדרשים לכך.

שקד הסבירה כי תכלית הגירוש היא יצירת הרתעה אל מול הטרור שמרים את ראשו נגד אזרחי ישראל. כעת, לאור המצב הביטחוני ההרתעה נדרשת פי כמה. נציין כי בעניין הזה השב"כ רואה עין בעין את עמדת שרת הפנים ותומך בהחלטה לגרש את משפחת המחבל.

"לפני כשלושה שבועות התרעתי בפני הממשלה כי מכסת הניסים אוזלת והימים ספורים עד לאסון הבא'', אמרה שקד. ''לצערי הוא התרחש אמש בפיגוע שהתבצע על ידי מחבלים ארורים במחסום שועפט והבוקר אנחנו מתבשרים על מותה של נועה לזר, לוחמת צה"ל שנפלה בעת שעמדה על משמר ירושלים. גירוש משפחת המחבל הוא עניין של חיים ומוות ועל כן יש לבצע אותו במיידי.

''כולי תקווה כי פעולה מהירה זו תביא להגברת הביטחון של אזרחי ישראל ולהרתעת כל מי שיעלה בדעתו לפגוע בהם בתקופה מתוחה זו או בעתיד", הוסיפה שרת הפנים.

השרה איילת שקד
השרה איילת שקדצילום: עודד קרני

הרצל חג'אג', אביה של סגן שיר חג'אג' שנרצחה בפיגוע בטיילת ארמון הנציב, התייחס לדרישת השרה שקד לגרש את משפחת את קרובי משפחתו של המחבל שביצע את הפיגוע. "החלטה מתבקשת שהייתה אמורה להתבצע מיד לאחר הפיגוע. במשך השנים האחרונות פעלנו כדי להביא לגירוש משפחות המחבלים שתמכו בפיגוע אבל זה לא מספיק יש לנו חבילת הרתעה שכוללת צעדים רבים כדי למנוע את הפיגוע הבא", אמר הרצל לערוץ 7.

אבא של סגן שיר: החלטה מתבקשת שהייתה אמורה להתבצע מיד לאחר הפיגוע