בקרוב בפארק ליד הבית?
בקרוב בפארק ליד הבית?צילום: iStock

אחרי שהתרגלנו לראות אנשים רצים במדרכות, בסין יש כאלו שמעדיפים לעשות את הפעילות הגופנית שלהם בזחילה. הקבוצה, שזכתה לכינוי "אנשי התנין" נוהגת להתאסף בערים מרכזיות בסין כגון ג'אנגסו או צ'אנגשה ולזחול בקבוצות של מאות אנשים לאורך מסלול מוגדר מראש.

לי ווי, ממציא השיטה, טוען כי היא מחזקת את כל שרירי הגוף והרבה יותר יעילה מריצה רגילה. רשת South China Morning Post מדווחת שהוא התחיל את השיטה לאחר שסבל מכאבים רבים בעמוד השדרה והזחילה למרחקים במשך שמונה חודשים העלימה אותם לחלוטין.

לי ווי התחיל את הקבוצה לפני כשנה ועם הזמן מספר המתאמנים בשיטה הלך וגדל. לפי ההערכות, כיום יש כאלף מתאמנים המתחלקים לשתי קבוצות כאשר לכל קבוצה יש גם מדים רשמיים- אדומים וכחולים וכן כפפות תואמות. למרות הפופולאריות שלה, השיטה לא נתמכת על ידי מחקרים או אנשי מקצוע, ויש כאלו הטוענים כי היא אף עשויה להיות אינטנסיבית מדי לאנשים מסוימים.

תומכי השיטה טוענים כי מדובר למעשה בלא יותר מאשר השכיבות הסמיכה המסורתיות רק שעכשיו הן נעשות בתנועה ובתור קבוצה.

למרות שמדובר בפעילות גופנית מוזרה ואולי גם מביכה, מסתבר שלא מדובר בקבוצה הראשונה שמקבלת השראה מזוחלים לריצות הבוקר שלהם. לפני מספר שנים התחילה תנועה דומה בסין בשם "זוחלי הצב והנחש" שגם נהגו לזחול ברחבי הפארקים, אם כי לא קיבלה את אותה הפופולאריות כמו התנועה הנוכחית. מסתבר שלא משנה עד כמה מדובר ברעיון מוזר, כאשר אתם חיים במדינה עם 1.4 מיליארד אנשים אתם כנראה תצליחו למצוא כמה מאות אנשים שיתחברו לקבוצה שלכם.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!