אוהדי מכבי מעלה אדומים. חוזרים לבית
אוהדי מכבי מעלה אדומים. חוזרים לביתצילום: מנהלת הליגה הלאומית

הכדורסל המקצועני מגיע ליהודה ושומרון. אחרי שאירחה בעונה שעברה את משחקיה הביתיים בגבעת רם שבירושלים, במוצאי השבת הקרובה תארח מכבי מעלה אדומים לראשונה באולמה הביתי שבעיר משחק ליגה מהליגה הלאומית.

יהיה זה כשמכבי מעלה אדומים תארח באולמה הביתי את עירוני רעננה במסגרת המחזור הראשון בליגה הלאומית בכדורסל, הליגה השניה בטיבה בכדורסל הישראלי.

העונה ישחקו בליגה השניה שתי קבוצות מיהודה ושומרון, מכבי מעלה אדומים לה תהיה זו עונה שניה בליגה השניה ואליצור שומרון שעלתה לאחרונה לליגה השניה בטיבה.

למעשה, יהיה זה משחק הכדורסל המקצועני הראשון אי פעם שיתקיים ביהודה ושומרון, כאשר האורחת תהיה רעננה ששיחקה בשבוע החולף במסגרת משחקי ראווה מול קבוצות הכדורסל הטובות בעולם מליגת ה-NBA.

בעונה החולפת אירחה מכבי מעלה אדומים את משחקיה באולם שבגבעת רם בירושלים, זאת משום שאולמה הביתי לא עמד בסטנדרט המתבקש בליגת המשנה.
כעת, לאחר חודשים ארוכים בהם שודרג המתקן, הקבוצה שבה לארח בביתה ומקווה לפתוח את העונה בניצחון.

קבוצתו של המאמן יאיר גבירץ, התחדשה הקיץ בסנטר הקנדי אדי אקיור ובגארד/פורוורד דווין ג'ונסון. מי שעוד צפוי לבלוט העונה הוא המתאזרח שמחה הלפרט. הגארד שהגיע לפני כשנתיים לקבוצה מ"הישיבה אוניברסיטי", יענוד את סרט הקפטן. בקבוצה תולים תקוות רבות גם בצמד הישראלים הצעירים אריאל דרעי ועידו שבת.

מחזיק תיק הספורט, דודו מתתיהו, אמר לקראת המשחק: "בעונה החולפת תקענו יתד בליגה הלאומית בעונת הבכורה ללא אולם ביתי ועם סגל צעיר במיוחד והשלמנו את שדרוג היכל הספורט שלנו כך שיתאים לליגה הלאומית. מדובר באתגר הנדסי לא פשוט שהגיע לסיומו הקיץ. אני מזמין כל אוהדי הקבוצות היריבות להתארח אצלנו, כולם יתקבלו כאן באהבה גדולה".

סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח אמר: "לאחר שבשנה החולפת נדדנו לירושלים והיינו קבוצה ללא בית, העונה אני בטוח שהחזרה הביתה, תתן לנו רוח גבית. אין לי ספק שהקהל הגדול שלנו יגדוש את האולם ובעזרתו ובזכות הצוות המקצועי הנהדר שלנו והשחקנים הצעירים נעשה עונה גדולה."

ראש העיר, בני כשריאל, אמר כי "מדובר במפגש היסטורי, שמנו את מעלה אדומים ואת יהודה ושומרון על מפת הספורט כשהעפלנו לליגה הלאומית, וכעת אנחנו עושים זאת שוב, לאחר שהצלחנו בחודשים האחרונים לשדרג ולחדש את המתקן שלנו ולהתאימו לליגה הלאומית. אני מאחל לקבוצה שלנו עונה של ניצחונות ושל הישגים ועונה שבה לוחות התוצאות החדשניים שהתקנו יציגו אותנו תמיד בצד המנצח".