מתוך "האחוזון העליון"
מתוך "האחוזון העליון"באדיבות כאן 11

שחר חסון, מהקומיקאים המצליחים והאהובים בישראל, ידוע בכישורי האלתור שלו מול קהל, וזו כנראה גם הסיבה שנבחר להנחות את השעשועון החדש 'האחוזון העליון'.

בשעשועון, שיעלה בכאן 11, מבוסס על שעשועון בריטי מבית ה-BBC, ובמהלכו שחר חסון יחפש את האנשים באחוזון העליון של ישראל: החכמים, המבריקים, חדי המחשבה והמקוריים ביותר, שיוכלו לזכות בסוף כל משחק בעד מאה אלף שקלים.

בניגוד לשעשועונים אחרים, במשחק הזה לא עוזר ידע כללי קלאסי כמו "מהי בירת מונטנגרו?", אלא יש צורך בחשיבה מחוץ לקופסה, תפיסה חזותית וכמותית, היגיון בריא וגם לא מעט היגיון עקום. למשל, שאלות שיכולות להישאל הן כמה מילים שנגמרות באות נון יש במילון אבן שושן? וכמה אצבעות יש ב-10 ידיים ?

בקרב המשתתפים יתארחו בכל פרק אורחים מפתיעים הקשורים לנושאי השאלות, זוכי אולימפיאדות מתמטיקה, מומחים לחידות היגיון ועוד.

בכל פרק כל אחד מהמשתתפים יקבל אלף שקלים כדי לשחק. הם יישאלו סדרת שאלות שנבחנו במדגם מייצג של האוכלוסייה, מהקלה ביותר לקשה ביותר, כאשר השאלות נשאלות בדרגת קושי עולה. מהקלה ביותר – עליה ענו 90% מהאוכלוסייה ועד הקשה ביותר עליה ענה רק 1%.

מי שיענה נכונה – ימשיך לשחק. מי שיטעה – יודח וכספו ייכנס לקופת הפרס. האחרון/ים שיישארו ינסו ולענות על שאלת האחוזון העליון, ולזכות בסכום של עד 100 אלף שקלים ובתואר חבר באחוזון העליון.

השעשועון משודר באנגליה בערוץ ITV, ו"כאן" הוא גוף הטלוויזיה השני בעולם שרכש את זכויות הפורמט. החברה שמפיקה את הפורמט היא היא ארמוזה פורמטס שהינה חלק מקבוצת ITV העולמית.

חושבים שגם אתם יכולים לזכות? הנה שאלה לדוגמא (עליה ענו נכונה 50% מהאוכלוסייה) שפרסמו יוצרי התוכנית: לפניכם סדרת מילים: נבל, יוקר, בוצה, תומך, חורש. איזו מילה מבין הבאות יכולה להמשיך את הסדרה הזאת? ארוך, מוח, לפתן, ניירת.