הביקור בקבר יוסף
הביקור בקבר יוסףצילום: מועצה אזורית שומרון

למרות איומים מפורשים של ארגוני הטרור לפגוע בכל מי שייכנס לקבר יוסף, התקיימה הלילה (חמישי) כניסה מצומצמת של מתפללים לרגל חג הסוכות ויום האושפיזין של יוסף הצדיק.

הכניסה התקיימה באישור חריג של שר הביטחון, לאחר שלפני כן הוחלט לבטלה עקב המצב הביטחוני.

בין הנכנסים היו ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, סגנו דוידי בן ציון, רב הישוב איתמר הרב דניאל לונצר, מפקד אוגדת איו"ש תת אלוף אבי בלוט, מח"ט שומרון אל"מ שמעון סיסו, קצין הגמ"ר אוגדת איו"ש סא"ל אליצור טרבלסי, קצין הגמ"ר חטיבת שומרון רב סרן עזריאל פרלמן ויו"ר תנועת אמונים צבי סוכות.

The visit to Joseph's tombמועצה אזורית שומרון

דגן אמר במהלך האירוע: "אנחנו מגיעים לקבר יוסף הלילה בעיצומו של חג הסוכות, בתאריך סמלי ומיוחד אושפיזין יוסף. ממשלת ישראל בזמנו של אהוד ברק ברחה מקבר יוסף וקיבלנו חילול, שריפה והרס פעם אחר פעם של המקום הקדוש. נסוגנו מהישובים בצפון השומרון וקיבלנו גל טרור בדיזינגוף ובאלעד, בבני ברק, בשבי שומרון ובירושלים. כי מי שבורח מהטרור הטרור רודף אחריו".

"טוב עשו שר הבטחון והרמטכ"ל כשקיבלו החלטה ברורה שלא להיכנע לאיומים החצופים של ארגוני הטרור מהרשות הפלסטינית, ולקיים את הכניסה לקבר יוסף. מטרת הטרור היא שמדינת ישראל תפחד ממנו ותברח והדרך היחידה לנצח היא להשיב מלחמה שערה, לעבור ממגננה להתקפה".

צילום: דוברות
צילום: דוברות

"אנחנו נמצאים בעיצומו של גל טרור קשה בכל מקום במדינת ישראל ועם ישראל מצפה מהממשלה הזו להתעשת. לצאת למבצע חומת מגן 2. הצעד של סגירת המחסומים הבוקר היה צעד נכון אבל הוא רק צעד ראשון, אפשר למנוע את גל הטרור ולא פחות חשוב, להחזיר את הביטחון והכבוד הלאומי. עם ישראל חזק, ועם ישראל ינצח את הקמים עליו . אנחנו לא ננוח ולא נשקוט מול הממשלה הזו עד שתחזיר את הביטחון בכל מדינת ישראל. אנחנו דורשים מכאן לחזור לקבר יוסף בצורה מלאה, כי רק צה"ל יכול לשמור על המקום", סיכם.

הכניסה התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות של המועצה האזורית שומרון עם מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה ובתיאום עם צה"ל.