חיילת
חיילתצילום: דובר צה"ל

חיילת צה"ל הותקפה בקללות ואבנים בשכונת יהודה הנשיא בבית שמש.

בשיחה עם כאן חדשות שיחזרה החיילת את רגעי האימה בתקרית שהתרחשה שלשום בלילה (שלישי). "עמדתי בתחנה, עד שהגיע האוטובוס היו כמה חרדים שקיללו ואיימו עלי. כשהגיע האוטובוס הם איימו על הנהג שהם ישרפו לו את האוטובוס אם הוא יעלה אותי", סיפרה.

החיילת, שעצרה להחליף קו אוטובוס בדרכה לבה"ד 1, סיפרה לעיתונאית כרמלה מנשה כיצד עד מהרה התפתחה התקרית לכדי המהומה אלימה, כאשר המון רודף אחריה, מקלל אותה ומשליך לעברה מכל הבא ליד: "זזתי משם והתחלתי ללכת, והם רדפו אחרי. פתאום התחילו לצאת מהבתים מאות ילדים, נערים ומבוגרים שצעקו לי 'שיקסע' וזרקו עליי אבנים ופחיות. הרגשתי מוקפת וחסרת אונים".

בשלב מסוים פגשה שלוש נערות והתחננה בפניהן שיסייעו לה להיחלץ: "ביקשתי משלוש ילדות שראיתי במקום שיעזרו לי והן אמרו לי נחביא אותך". הילדות הובילו אותה לביתן שם הסתירו אותה כשההמון צר על הבית ומנסה לשבור את מנעול הדירה. החיילת התקשרה למשטרה ולאחר זמן הגיעו שוטרים ברכב סמוי, ולא בניידת משטרה, מחשש להתלקחות נוספת וחשש של המשפחה ששמרה עליה שמא יחשבו כמשתפי פעולה.

החיילת הולבשה בחצאית שנתנו לה בנות הבית והוצאה מהמקום, אך גם לאחר מכן נמשכו הפרות הסדר במקום והעימותים עם המשטרה עוד זמן מה. "ההמונים עמדו בחוץ והשוטרים פילסו דרך. תוך כדי היציאה החרדים חטפו לשוטר את מכשיר הקשר וזרק אותו להמון שעמד בחוץ. זה היה מזעזע. כל האירוע נמשך משעה עשר בלילה ועד לפנות בוקר", סיפרה החיילת, שנחבלה מהחפצים שהושלכו לעברה. "אם לא המשפחה שהסתירה אותי, אני לא יודעת איך זה היה נגמר", אמרה.

מהמשטרה נמסר: ''השוטרים הוזעקו למקום וחילצו את החיילת תוך שהכוח מותקף גם הוא. שוטרי תחנת בית שמש עצרו על חם שני חשודים שידו אבנים. החקירה לאיתור כלל המעורבים נמשכת''.

מדוברות עיריית בית שמש נמסר: ''ראש עירייה ד"ר עליזה מגנה בכל תוקף תקיפתה של החיילת ורואה את המקרה בחומרה רבה. "ראש העירייה שוחחה עם החיילת באופן אישי וחיזקה אותה. כמו כן, שוחחה עם מ"מ מפקד משטרת בית שמש וביקשה, את המצופה, לחקור את האירוע עד תום ולמצות את הנתון בחוק. ראש העיר בית שמש ד"ר עליזה בלוך מדגישה כי בימים של 'ושמחת בחגך', בו עשרות אלפים חוגגים באירועי התרבות בעיר אירוע חריג זה בוודאי אינו מעיד האווירה בעיר וקוראת לכולם לא לתת מקום בשיח למעשים קיצוניים".

תגובת דובר צה"ל: ''צה"ל רואה את האירוע בחומרה רבה ומגנה כל אלימות, פיזית או מילולית, כלפי חיילותיו וחייליו. לא יתכן שחיילי צה"ל, שפועלים להגנת המדינה לילות כימים, יותקפו באלימות ע"י אזרחים, עליהם הם שומרים ומגינים. הרמטכ"ל הוסיף כי מדובר בהתנהגות עבריינית ומחפירה ויש למצות את הדין עם התוקפים''.