בנימין, עידו ז''ל ואביבה
בנימין, עידו ז''ל ואביבהצילום: דוברות, דובר צה"ל

במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא הושתלו הבוקר (ראשון) קרניות עיניו של לוחם סיירת גבעתי עידו ברוך ז"ל בשני אנשים בשנות השמונים לחייהם - בנימין גורן ואביבה רענן.

במרכז הלאומי להשתלות סיפרו לבנימין ואביבה שהקרניות שקיבלו שייכות ללוחם שנהרג בפיגוע ירי ליד שבי שומרון, והם התמלאו ברגשות מעורבים של צער וההתרגשות.

בתמונה שהפיץ בית החולים מאיר נראים ד"ר אסף פרימן מנהל שירות הקרני והאחות טטיאנה בעת ניתוח השתלת הקרנית בעינו של בנימין גורן. על המסך ניתן לראות סימון של אזור הקרנית העכורה והחולה שהוצאה מעיניו של בנימין, לקראת השתלת הקרנית הבריאה של עידו ז"ל.

צילום: המרכז הרפואי מאיר מקבוצת הכללית
צילום: המרכז הרפואי מאיר מקבוצת הכללית

הסרטון האחרון של עידו ברוך הי"דדובר צה"ל

"חבר אהוב ומפקד נערץ"

קרוב לאלף בני אדם ליוו את סמל-ראשון עידו ברוך (21), שנהרג בפיגוע ירי ליד שבי שומרון, בדרכו האחרונה בחלקה הצבאית בבית העלמין הישן בגדרה. אביו, איתן ברוך, אמר בקול חנוק קדיש על בנו הבכור. ההורים השכולים הצדיעו מעל הקבר לפני מטח כבוד של שלוש יריות שביצעו חבריו ליחידה.

ברוך נהרג לאחר שמחבל פלסטיני שהגיח ברכב פתח בירי לעבר עמדה צבאית שבו שהה הלוחם מסיירת גבעתי סמוך לשבי שומרון. ברוך עבר החייאה ממושכת בשטח ובבית החולים מאיר בכפר סבא, אולם לבסוף נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

רוני קליביצקי, בת זוגו של עידו ברוך ז"ל, הרגישה שמשהו רע קרה אחרי שראתה בתקשורת תמונה מזירת הפיגוע ליד שבי שומרון. "שמעתי את הגורל שלו נחרץ בטלפון", אמרה קלביצקי לכאן חדשות, "הוא התקשר אליי בערב יום שני ואמר לי שהוא נשלח לאבטח את הצעדה וזו הייתה השיחה האחרונה שלי איתו".

רוני המשיכה: "הוא אמר לי שהכל יהיה בסדר ואז בחמש בבוקר הוא צילם לי תמונה של איפה שהוא היה, ממש זיהיתי בכתבות על הפיגוע שזה אותו מקום שהוא שלח לי בבוקר. התקשרתי אליו 15 פעמים והוא לא ענה לי". אחרי שראתה בתקשורת שהיה פיגוע, סיפרה רוני, היא התחילה לברר פרטים ולאט לאט הבינה שעידו אכן מעורב. מיד לאחר מכן נסעה לבית החולים: "ברגע שהגענו כבר נודע לנו על המוות".

עינב ברוך, אימו של סמ"ר עידו ברוך שנפל אתמול בפיגוע בשומרון, אמרה לרשת ב: "אנחנו שבורים, אין שום דבר שיכול לנחם אותנו. כל אמא תגיד שהילד שלה היה מדהים, אבל עידו שלי באמת היה ילד מיוחד".