יו"ר שקד, ראש המועצה ובני הזוג חסיד
יו"ר שקד, ראש המועצה ובני הזוג חסידצילום: דוברות שומרון

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הגיע בצהריים (שלישי) להיפגש עם המשפחות שבתיהן נפגעו מירי המחבלים לישוב שקד.

בין השאר נפגש דגן עם בני משפחת חסיד ושמע מאריאל אב המשפחה על האירוע הקשה: "לפתע שמענו מטח יריות והרגשנו פגיעה בבית. התחושות מאוד קשות, ילדים מפוחדים. שמענו צרור מטורף. ישבתי עם הלפטופ מאחורי הקיר שאליו בוצע הירי; שמעתי את הבום חזק, תיארתי לעצמי שאנחנו ממש מוקפים, והמחבל ממש בתוך הישוב, זה ממש לא נורמלי. תחושות קשות מאוד".

יו"ר הישוב חי שמולביץ סיפר: "בחודשים האחרונים אנחנו עדים לירי בלתי פוסק מהכפרים השכנים, אם לכיוון הישוב ואם ירי פרוע כל ערב וערב. התושבים כבר לצערי מרגישים לא בטוחים, הגענו למצב שפשוט אי אפשר לקבל את זה".

דגן הביע זעזוע מהשגרה המתוחה שנוצרה בישוב ודרש מהממשלה לתת מענה מיידי: "הירי הזה יצא מאותו מקום ממנו יצא הרוצח הנאלח שרצח את אסתר הורגן הי"ד ביער ריחן, הירי הזה הוא סימפטום להפקרות הביטחונית שהממשלה הזו מביאה עלינו".

דגן תקף את הממשלה על אוזלת ידה למול גל הטרור ואמר: "אנחנו דורשים ביטחון, אנחנו דורשים להחזיר את המחסומים בכל יהודה ושומרון כמו שעשו בשכם, דבר שהוריד בצורה דרמטית את אירועי הירי. אנחנו דורשים את איסוף הנשק של המחבלים ויציאה למבצע צבאי. כולנו מבינים שללא מבצע צבאי כנגד תשתיות הטרור לא ייפסק גל הטרור הזה וחלילה יעלה בדמים. היה כאן היום נס, אנחנו לא רוצים לסמוך על ניסים, אנחנו דורשים מהממשלה להפסיק להפקיר אותנו", הוסיף דגן.

כאמור, בשעות הבוקר נורו יריות לעבר היישוב שקד בשומרון. זוהו פגיעות בשני בתים ביישוב. אין נפגעים. כוחות צה"ל סורקים אחר חשודים במרחב. אחד הבתים שנפגעו הוא ביתם של בני משפחת חסיד, ששהו בבית בזמן הירי ובנס לא נפגעו.