מת'יו פרי
מת'יו פריצילום: רויטרס

כוכב הסדרה חברים, מת'יו פרי, היה קרוב מאוד למוות והרופאים כבר הודיעו למשפחתו כי הסיכוי שלו להישאר בחיים כמעט אפסי.

בראיון למגזין People חשף פרי את הבעיות הרפואיות איתן התמודד והביאו אותו אל סף מוות.

פרי כתב כי החליט לחשוף את האמת לאחר שחש בטוח מספיק כי לא יתדרדר שוב למצב רפואי אנוש. "רציתי לשתף כאשר חשתי בטוח שלא אכנס שוב לצד האפל של הכל. נאלצתי לחכות עד שאהיה מפוכח בצורה בטוחה, רחק מהמחלה הפעילה של אלכוהוליזם והתמכרות, כדי לכתוב את הכל. והעיקר היה שהייתי די בטוח שזה יעזור לאנשים", כתב פרי.

לאחר מכן הוא סיפר כי לאחר שהרופאים גילו כי הוא סובל מהתנקבות המעי, כתוצאה משימוש יתר באופיואידים, הוא אושפז למשך חמישה חודשים כאשר שבועיים מהם היה בתרדמת. "הרופאים אמרו למשפחה שלי שיש לי סיכוי של 2 אחוזים לחיות. חיברו אותי לדבר שנקרא מכונת "אקמו" שמבצעת את כל הנשימות עבור הלב והריאות שלך. אף אחד לא שורד את זה", סיפר כוכב "חברים".

פרי החל להתמכר לאלכוהול זמן קצר אחרי שלוהק לסדרה המצליחה, ולאחר מכן התמכר גם למשככי כאבים. הוא מספר כי בתקופה מסוימת השתמש ב-55 משככי כאבים ביום. "לא ידעתי איך להפסיק. אם המשטרה הייתה מגיעה אליי הביתה ואומרת, 'אם תשתה הלילה, אנחנו הולכים לקחת אותך לכלא', הייתי מתחילה לארוז. לא יכולתי להפסיק כי המחלה וההתמכרות התקדמו. זה נהיה יותר ויותר גרוע ככל שמתבגרים".

למרות שניסה להסתיר את מצבו הרפואי, הוא מספר כי חבריו לסדרה הבחינו כי המראה שלו משתנה והוא מתמודד עם בעיות רפואיות קשות. "הם היו סבלניים ומבינים", כך פרי.

לאורך השנים הוא ניסה 15 פעמים לעבור תהליכי גמילה, אולם נכשל. ומה מסייע לו להישאר פיכח ולהימנע מהתמכרות לאלכוהול ומשככי כאבים גם היום? "עברתי 14 ניתוחים בבטן. זה הרבה תזכורות להישאר פיכח. כל מה שאני צריך לעשות זה להסתכל למטה".