הפגנות הפלג הירושלמי
הפגנות הפלג הירושלמיצילום: יניב נדב, פלאש 90

אנשי 'הפלג הירושלמי' צפויים לקיים היום כנס עם צביון פוליטי - אך לא לבחירות הכלליות שיתקיימו בעוד כשבוע וחצי אלא לציון שנה לבחירות המקומיות.

בתווך ממשיכים גורמים שונים לחזר אחר קולותיהם. באתר החרדי 'כיכר השבת' נחשף אמש כי במהלך חג הסוכות ניסו גורמים בסביבת ראש האופוזיציה נתניהו לפגוש את הנהגת 'הפלג הירושלמי' בניסיון לגייס את אנשיה לתמיכה באחת ממפלגות גוש הימין.

'הפלג הירושלמי' מונה כיום כשלושים אלף קולות, ולדברי גורמים בסביבת נתניהו זהו נתח שיכול להכריע את המערכה לטובת הימין.

"בחג הסוכות פנו מקורביו של נתניהו למספר אנשים ב'הפלג הירושלמי', וניסו לשדל אותם להיפגש ולנסות להגיע להבנות לגבי הצבעה של אנשי 'הפלג' בבחירות הקרובות", צוטט גורם ב'פלג' בכיכר השבת'.

"היו מספר שיחות שהתנהלו, אך הלכה למעשה ברגע שהמגעים הגיעו לאוזניו של מנהיג 'הפלג', ראש הישיבה הגאון רבי אשר דויטש, הוא הורה לעצור את המגעים וציווה לנאמניו - לא לנהל כלל משא ומתן בנוגע לבחירות הקרובות".

הסיבה לכך, לדבריו, היא ניסיון העבר המאכזב לדברי אנשי הפלג הירושלמי. "לצערנו יש לנו ניסיון מהעבר, לפני מספר שנים, כשהגר"ש אוירבך זצוק"ל היה עדיין בחיי חיותו ומיד אחרי הפילוג מדגל, גם ניהלו איתנו משא ומתן גורמים הכי בכירים ב'אגודת ישראל', שנתנו לנו צרור הבטחות, ששום דבר מזה לא התממש, וזו הייתה הפעם האחרונה שניתנה הוראה להצביע בבחירות הארציות. ר' אשר הורה באופן הכי ברור, שגם הפעם אין בכוונתו ללכת ולהצביע ולא יעזור מה יציעו".