חתונה
חתונהאייסטוק

ביום ראשון הקרוב יתקיים בערוץ 7 כנס זום מיוחד של מכון 'עומק הקשר' להדרכת נשות חינוך וציבור המבקשות לסייע לתלמידותיהן להגיע לחופה ולהכין אותן למשפחה וזוגיות.

לקראת הכנס שוחחנו עם ציפי קלור, עוסקת במגוון תחומים וביניהם גם מאמנת במכון. "הגעתי ללימודים במכון בעקבות המלצה של חברה, ואני מרגישה שמה שמאפיין ומייחד את המקום הזה, מעבר למקצועיות והביטחון שהוא נותן בעבודה, הוא שיש בו נקודה מיוחדת שמעמידה מאמנות על הרגליים. את רעיונות התיאורטיים של האימון הרגשי ניתן לשמוע, אבל יש לנחמה, המנהלת, יכולת לתת ביטחון לעשות את זה. זה דבר שמאוד מאפיין ואמתי ומוציא אותנו כמאמנות טובות יותר".

הירשמי עכשיו ללא עלות לכנס החשיפה שיערך ביום א' הקרוב בו תוכלי להכיר לעומק את השיטה

הביטחון הזה שעליו מדברת קלור מגיע בעקבות התהליך שהלומדות עוברות במהלך הלימודים. "כל אחת עברה תהליך במהלך הלימודים. זו אמנות מיוחדת להעביר אותנו באותו תהליך שאותו נעביר הלאה. לאחר מכן אנחנו מבינות את הכוח שעומד מאחורי הדברים והביטחון שלנו לעשות זאת מתחזק. ההתנסות תוך כדי למידה שלנו אחת מול השניה וההקשבה לאימונים בקובצה נותנים את התחושה שיש לנו את הכלים לצאת לדרך".

על קהל התלמידות שאליו מופנה בסופו של יום הליך האימון המדובר אומרת קלור כי היא עצמה פוגשת בעיקר בנות ברווקות מאוחרת. בנות אלה, היא סבורה, מגיעות עם רצון רב יותר לקבל כלים שיסייעו להם במציאת בן הזוג עמו יקימו משפחה. זאת לאחר שבגיל צעיר יותר קיימת התחושה שדברים יקרו ויצליחו, אך מאוחר יותר מתברר הצורך במשהו מקצועי יותר שיוכל לסייע להן.

הלומדות אימון ב'עומק הקשר' מגיעות ממגוון אוכלוסיות. קלור עצמה מגיעה מהציבור החרדי וגם הבנות שהיא פוגשת מגיעות ברובן מציבור זה. להערכתה לציבור החרדי ייקח עוד פרק זמן כדי להיפתח לכלי המקצועי שבאימון, אך הדברים הולכים ומתקבלים גם שם.

על החיבור בין יהדות עתיקת יומין לבין שיטות אימון עכשוויות היא אומרת כי אכן "היהדות שלנו תמיד נשארת אקטואלית ויפה לראות את זה בכלים האימוניים". היא עצמה נכנסה לעולם האימון מתוך מידה מסוימת של בדיקה וחשש על מנת לוודא שאכן הדברים אינם סותרים את שהכירה מעולם היהדות וככל שהעמיקה ולמדה הוכח לה "שהכול מגיע מתוך המקום המוכר והיפה של היהדות". בפועל לא מצאה ולו סתירה אחת בין עולם האימון במכון לבין היהדות ועולם ההלכה. האם קיים סיכוי שגם מנהיגי ורבני הציבור החרדי יתמכו בסוג כזה של מכון וסוג כזה של גישה בדרך להקמת משפחה? קלור סבורה שכן, אם כי להערכתה הדברים יצטרכו לעבור את אישורה של ועדה כלשהי שתבקש לבחון שאכן הדברים נעשים באופן מדוייק ולשם כך יצטרכו לבחון ולבדוק את הדברים מול המאמנות עצמן.

הירשמי עכשיו ללא עלות לכנס החשיפה שיערך ביום א' הקרוב בו תוכלי להכיר לעומק את השיטה