בעמדת השידור של ערוץ 7 בוועידת הכלכלה של ערוץ 7 ו'בשבע' שוחחנו עם יוסי לוי, מנכ"ל עמותת 'נצח יהודה' על דבריו של אייל ברקוביץ' כלפי הציבור החרדי.

"גדלתי בציבור החרדי ואני מוקיר ומעריך את הציבור החרדי על שליחותו ללמוד תורה", אומר לוי דווקא כבוגר מסלול קרבי בצה"ל וכקצין במילואים. "הציבור החרדי הוא לא רק לומדי התורה. יש כ-3000 חיילים חרדים שמשרתים היום בצה"ל ומעל עשרים אלף בוגרים. זה ממש לא אירוע קטן ולשמוע את הדברים על שהציבור החרדי לא משרת... אלו אמירות מיותרות בעיניי ולא תורמות כלום לשסע שאנחנו לא רוצים שיהיה בישראל".

עוד מתייחס לוי להעלאת שמו של גדוד 'נצח יהודה' בתקשורת בהקשרים של אלימות. "מדבור בגדוד שמבצע בשנה קרוב לאלף פעולות מבצעיות בשטח, זה אולי הכי הרבה בצה"ל, כל הפעולות מוצלחות ומצאו מתוכן שתיים שהיו בהן תקלות וצה"ל תחקר כמו בכל יחידה אחרת. לבוא ולהפוך את זה לכותרת מול ההצלחה של הגדוד שקיבל פרס רמטכ"ל, מצטיין אלוף פיקוד, זה אבסורד".

לדבריו מדובר בעיסוק תקשורתי בטפל בעוד עלינו להתמקד בעיקר. על התכניות לעתיד הוא מספר על היערכות להרחבת פעילות הגדוד. "לקחנו את מודל ההסדר של הציונות הדתית והעתקנו אותו לעולם החרדי. יש כבר כמה ישיבות הסדר חרדיות עם דגש על השירות הקרבי, והן מצליחות מאוד. לשם אנחנו מתקדמים".