יוסי בנאי ותזמורת המהפיכה
יוסי בנאי ותזמורת המהפיכהצילום: קובי פינקלר

יוסי בנאי במיטבו. יוסי בנאי שלא הכל הכרתם וידעתם. סדרת המהפכה פתחה אמש (רביעי) עונה שישית באופרה הישראלית עם מופע חדש המוקדש כולו ליוסי בנאי היוצר, הזמר, השחקן והקומיקאי, חתן פרס ישראל ומגדולי אמני הבמה.

אל התזמורת תצטרף שותפתו לבמה של יוסי בנאי לאורך שנים רבות - השחקנית האגדית רבקה מיכאלי. ויתארחו גם אניה בוקשטיין ואבי גרייניק בקטעי משחק ושירה.

אחרי הערבים הקסומים שהוקדשו לתרנגולים ולגשש החיוור, יוצאת תזמורת המהפכה למסע בעקבות השירים, המערכונים והקטעים הנפלאים שיצר יוסי בנאי. עם חיבור בין המוסיקה המוכרת לבין קטעים חדשים שנכתבו בהשראתה, עם קטעי וידאו נדירים, ועם הגיבורים האהובים של בנאי – יוצרת תזמורת המהפכה ערב מלא הומור וגעגוע אל האמן שהפך לאגדה ישראלית עוד בחייו.

כך, לדוגמה, הקטע "ספירת מלאי" - מספר על החיבור המיוחד בין בנאי למלחינה והפזמונאית נעמי שמר. בראיון עם מותה של שמר, יוסי בנאי מספר כיצד פנה אליה כדי לכתוב שיר שהוא מעין "ספירת מלאי" של המדינה שלנו, ואילו היא שלחה אותו לכתוב את השיר בעצמו - הוא כתב, ונעמי שמר הלחינה. את הראיון של בנאי והקלטה של השיר במופע משנות ה-70 בשחור לבן, הופך אמיר לקנר ליצירה מוזיקלית חדשה על בסיס הלחן העממי מההגדה של פסח - "אחד אלוהינו".

"הלו, זה יוסי בנאי?" - בנאי ורבקה מיכאלי שיתפו פעולה והצחיקו שנים רבות על אותה במה. מערכון הטלפון האהוב שלהם, יבוצע בליווי מוסיקלי של התזמורת, עם פרק חדש שאותו כתב רוני סיני במיוחד למופע הזה.

"אשת מהנדס - רבע עוף" – קטע וידאו של המערכון הנודע שכתב חנוך לוין יתחבר ליצירה מוסיקלית בביצוע התזמורת כבחתונה המתרחשת על הבמה, אלא שהפעם הקהל יזכה גם לראות את אשת המהנדס, 30 שנה אחרי, כשהיא אשת מהנדס לשעבר, וישמע ממנה מה עלה בגורל בן זוגה, והאם זכה לאכול רבע עוף או בורקס.

שירים ומערכונים נוספים של יוסי בנאי יככבו במופע בדרכים מפתיעות ומרגשות, וביניהם "שיכור ולא מיין", "אני וסימון ומואיז הקטן" (שיבוצע ביחד עם קטעים מאגדות ילדים שהקליט בנאי בקולו), "מרוב אהבה", "אהבה בת עשרים" וחומרים נוספים של בנאי אשר מזמן הפכו לקלאסיקה.

ערב נפלא, מושקע, מהנה ואיכותי. 90 דקות שכולם מוסיקה ו..יוסי בנאי.