אלימות קשה בהילולת שמעון הצדיק שהתקיימה הערב (א') בירושלים. חסידיו של אליעזר ברלנד התפרעו במקום. פח גדול פגע בראשו של סגן ראש עיריית ירושלים אריה קינג.

שני יהודים נעצרו על ידי המשטרה בחשד להפרת סדר. ההילולה פוזרה על ידי כוח שוטרים.

רב העיר צפת הרב שמואל אליהו שנמצא במקום, אמר: "החסידים של הפושע ברלנד כמעט רצחו בן אדם. את האדם הזה צריך להשליך לכלא, הוא מסית אנשים למעשים חמורים".

בהודעת המשטרה על מעצר המתפרעים נכתב כי ''במהלך הילולת שמעון הצדיק המתקיימת בשעות אלו במתחם קבר שמעון הצדיק בירושלים, עם הגעת אחד הרבנים למתחם הקבר החלה הפרת סדר והתפרעות אלימה מצד חלק מהמשתתפים בהילולה. ההתפרעות כללה דחיפות, גידופים, יידויי אבנים וזריקת חפצים לעבר משתתפים בהילולה ולעבר כוחות המשטרה שפעלו במקום.

"כתוצאה מהפרת הסדר וידוי החפצים, נפגע אדם אחד באורח קל. השוטרים נאלצו להדוף את המתפרעים ולהפסיק את האלימות במקום. כוחות המשטרה פועלים בשעה זו לשמירת הסדר במקום, ועד כה נעצרו שני חשודים בגין הפרת הסדר הציבורי'', ציינו במשטרה.

ח"כ אוריאל בוסו מש"ס הגיע לקבר שמעון הצדיק ונפגש עם טל יושובייב, תושב השכונה. "אנחנו כאן לחזק אתכם לצד שמירה על החיים. בעלותך ובעלותנו על המקום הזה אינה ניתנת לערעור בשום מצב'', אמר בוסו.

בוסו ויושובייב
בוסו ויושובייבצילום: ללא קרדיט