בית החולים מעיני הישועה מציג את אגף היולדות שלו שנותן את המענה המתקדם ביותר לנשים ויילודים.

פרופסור אריאל מני, מנהל אגף נשים, מספר לנו: "אנחנו משתדלים מאוד להיות קשובים לכל אישה ואישה. אחד הדברים החשובים כאן זה ההתייחסות לפרט, וכמובן לתא המשפחתי ולמקום שממנו בא כל אדם או כל אישה שבאה, בין היתר, גם ללדת כאן. אנחנו כאן רוצים לתת מענה לכל בעיה של אישה. החל מהגיל הצעיר מאוד, ועד כמובן הגיל השלישי. יש לנו מכשור מאוד חדיש שיכול לעזור גם לאבחן וגם לטפל".

"בעצם חדרי הלידה בבית חולים מעייני הישועה, מבחינת נפח לידות הוא מהגבוהים ביותר בארץ. יחד עם זאת, אחוז הניתוחים הקיסריים הוא מהנמוכים ביותר בארץ - בערך חצי מהממוצע הארצי. גם מבחינת הילודים וגם מבחינת האימהות, אנחנו נמצאים במקום מצוין בארץ מבחינת שיעור הסיבוכים הנמוך", אומר פרופ' מני.

לדבריו, "בשנה האחרונה, גם בתחום של הפגייה, אני חושב שיש כאן מהפך גדול מאוד. הבאנו לכאן צוות בכיר חדש שעשה שינויים רבים. אנחנו מקיימים מספר מרפאות ייחודיות לנשים בהריונות מרובי עוברים, כמובן תאומים ובעיות אחרות''.

ציפי לוריא, האחות האחראית על חדרי הלידה מוסיפה: "לבוא ללדת אצלנו זה חוויה. יש הרבה מיילדות ולכל אחת יש את ה'אני מאמין' שלה, ולכן אנחנו אוהבות לעשות שידוכים טובים. אנחנו גם שדכניות במקצוע שלנו".

לוריא מספרת על התהליך עצמו ומציינת שבחדרי הלידה מוכנים לכל תרחיש. "הרבה מאוד נשים רוצות אפידורל, אבל יש גם כאלה שנעזרות בגז צחוק. יש לנו 13 חדרי לידה ובכולם יש את המכשור המתאים. בעתיד הקרוב יהיה לנו גם חדר עם ג׳קוזי מובנה, אז בכלל יהיה שווה להיות שם במים. כל אחת בוחרת מה שטוב לה".