ממשיכים לשתף פעולה
ממשיכים לשתף פעולהצילום: באדיבות המרכז לאימפקט יהודי

אחרי ההצלחה של מיזם "קבוצה אחת - עם אחד", מיזם ששם לעצמו למטרה לקדם את ערכי הסובלנות ונלחם בתופעת הגזענות דרך הספורט, המרכז לאימפקט יהודי (CJI), יחד עם מועדון הכדורסל מכבי תל אביב והמחלקה לישראל והנצחת השואה בהסתדרות הציונית העולמית ממשיכים בשיתוף הפעולה ויוצאים בשנה שניה של המיזם.

במסגרת המשך שיתוף הפעולה תארח מועדון הכדורסל מכבי תל אביב נציגים של הקהילות היהודיות בחלק ממשחקי החוץ ביורוליג, יתקיימו מפגשים לחיזוק הקשר בין ישראל והקהילות היהודיות באירופה, יערכו טקסים באנדרטאות לזכרון השואה וכן יתקיימו מפגשים והרצאות לבכירי הקהילות היהודיות, תלמידים ואורחים נוספים בהובלת המרכז לאימפקט יהודי, מכבי תל אביב והמחלקה לישראל ולהנצחת השואה.

בשנה האחרונה, השנה הראשונה של המיזם הייחודי נערכו בהצלחה גדולה מפגשים בערים בלגרד, אתונה, ברלין ומילאנו, ובעונת היורוליג הנוכחית המפגשים מתוכננים להתקיים בערים נוספות.

רוברט זינגר, יו"ר המרכז לאימפקט יהודי, ברך על המיזם שימשיך ואמר: "במסגרת השותפות החשובה של המרכז לאימפקט יהודי יחד עם מועדון הכדורסל מכבי תל אביב, והמחלקה לישראל והנצחת השואה בהסתדרות הציונית העולמית "קבוצה אחת- עם אחד", אנו ממשיכים לקדם את ערכי הספורט כחלק מהמאבק העולמי כנגד האנטישמיות, הגזענות, שיח השנאה והכחשת השואה. גם השנה, ולאור ההצלחה האדירה של השנה הראשונה, בה נחשפו לפרויקט עשרות אלפים בארץ ובאירופה, נמשיך לקדם יחד עם שותפינו את החיבור החשוב של הקהילות היהודיות בתפוצות למדינת ישראל, דרך משחקי היורוליג של מכבי תל אביב ברחבי אירופה".

שמעון מזרחי, יו"ר מועדון הכדורסל של מכבי תל אביב אמר: "הנצחת זכר השואה והמלחמה באנטישמיות הם ערך עליון שהוא חלק מזכות קיומנו ואל לנו לשכוח אותם לנצח. הטלאי הצהוב מונצח בגופיות המשחק הצהובות של מכבי תל אביב. לאחר עונה של שיתוף פעולה מוצלח וחשוב אשתקד בארץ ובערים מרכזיות באירופה, אנחנו ממשיכים שלובי ידיים לעונה שנייה ברציפות. המטרה כאן היא משותפת, ברורה וכפולה: לזכור ולא לשכוח והוקעת האנטישמיות באשר היא שלצערנו הולכת וגוברת ויחד איתה קיים צורך לפעול ללא הפסקה בנחישות כנגדה וכנגד התופעות המתלוות אליה".

טובה דורפמן, סגנית יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו"רית המחלקה לישראל והנצחת השואה: "בשנה הקודמת נחשפו מיליוני אוהדי כדורסל מכל רחבי אירופה למסרים התומכים בסובלנות, ובשימור זיכרון השואה. זאת בזכות שיתוף הפעולה של המחלקה לישראל והנצחת השואה, מועדון הכדורסל מכבי ת"א והמרכז לאימפקט יהודי. מדובר בפרויקט פורץ דרך אשר נעזר בפופולריות הגדולה של עולם הספורט על מנת להגיע לליבם של אנשים רבים שמעולם לא היו נחשפים למסרים אלה, לולא פרויקט חשוב זה. המפגשים עם הקהילות היהודיות, התלמידים והסטודנטים מרחיבים את הלב ונותנים לנו עוד אספקטים של שימור זיכרון השואה והעברתו לדורות הבאים, ובמקביל חיזוק והעמקת הקשר בין ישראל והקהילות היהודיות באירופה באמצעות הנוכחות של מועדון הכדורסל מכבי תל אביב במשחקי היורוליג. אנו גאים להמשיך ולהיות שותפים בפרויקט חשוב זה שנה נוספת ולייצר מרחב עתידי משותף טוב יותר למען הדורות הבאים".