בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'צילום: שי קורנבליט, התנועה לאיכות השלטון

יו"ר מפלגת הציונות הדתית חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' נאם בכנס התנועה לאיכות השלטון והבטיח למנות קצינים דתיים לתפקידים בכירים בצה''ל אם יהיה שר הביטחון.

סמוטריץ' אמר בכנס: ''אחוזי הגיוס אצלנו יותר גדולים ואתם מפחדים כי כשאני אהיה שר ביטחון יהיו לי המון אלופים ותתי אלופים דתיים למנות שיחזירו לצה"ל את הרוח היהודית, הכבוד הלאומי והחתירה לניצחון".

עוד אמר סמוטריץ' בוועידת התנועה לאיכות השלטון: "אצלנו מכבדים נשים פי אלף יותר מבשמאל. לא מורחים אותן חצי ערומות על שלטים בשביל פרסומות".

ח"כ מתן כהנא מהמחנה הממלכתי הגיב: "סמוטריץ', אם לא היית מתחמק משירות צבאי (כדי ללמוד משפטים...), היית מגלה שגם החילונים, ואפילו השמאלנים רחמנא ליצלן, הם לוחמים ומפקדים מעולים, חותרים לנצחון ויש להם כבוד לאומי. טוב שאנשים מבינים שאתה לא באמת מייצג את הציונות הדתית".

סמוטריץ' תקף היום את ראש הממשלה יאיר לפיד לאחר שהלה טען כי אם סמוטריץ' יהיה בממשלה - הנשים יופלו. "נשים צעירות בישראל צריכות לדעת", כתב רה"מ לפיד, "אם החבורה של בן גביר וסמוטריץ' תעלה לשלטון לא תהיו לוחמות בצה''ל, לא תהיו שרות בממשלה, לא תהיו מנכ''ליות בכירות, לא יהיו לכן זכויות על הגוף שלכן. תקרת הזכוכית תחזור, קשיחה מתמיד".

סמוטריץ' הגיב ללפיד ותקף: "תגיד, דמגוג קטן חלול ומסית, אתה זוכר שכשר תחבורה היתה לי מנכ"לית תותחית? אתה מבין שכל מה שנשאר לך זה קמפיין הפחדה שקרי וחסר קשר למציאות ופשוט אין לך שום דבר חיובי למכור לאזרחי ישראל? בע"ה עוד שבוע תמשיך לעשות את זה כח"כ פשוט מספסלי האופוזיציה ואנחנו נחזיר את התקווה לאזרחי ישראל".

על אף הסיכויים האפסיים של הבית היהודי להיות בכנסת הבאה, יוסי ברודני, ראש עיריית גבעת שמואל ומספר 2 בבית היהודי, הבהיר כי המפלגה תרוץ עד הסוף. ברודני אמר: "אנחנו הדרך היחידה להקמת ממשלת ימין בראשות נתניהו. קורא לכולם להמשיך ולתת כתף תחת האלונקה ולהילחם על כל קול. אסור שמפלגת הבית היהודי ההיסטורית תיעלם מהמפה הפוליטית. רשימת הבית היהודי תרוץ עד הסוף. אנחנו לא מפחדים מדרך ארוכה".

בעקבות דיווח בחדשות 12 ולפיו חגית משה, יו"ר מפלגת הבית היהודי, הפצירה בשרה איילת שקד לפרוש, מהבית היהודי נמסר כי ''הידיעה אינה נכונה. חגית משה לא אמרה לאיילת שקד לפרוש. שקד ממשיכה עד הסוף''.