'פולארד' בכאן 11
'פולארד' בכאן 11להמתין

הסדרה הדוקומנטרית "פולארד", שהופקה עבור כאן 11 ושודרה בפברואר 2022, נמכרה לגוף השידור היוקרתי canal+.

הסדרה, שיצר עמרי אסנהיים וביימו גלעד טוקטלי ושני חזיזה (יוצרת הסרט "רב הנסתר" העוסק בפרשת הרב אליעזר ברלנד ובכת "שובו בנים" שבראשה עמד) משרטטת בארבעת פרקיה את גלגולה של הפרשה שנתפסת עד היום כטראומה הגדולה והמשמעותית ביותר ביחסי ישראל-ארצות הברית, שמאז שנות השישים התאפיינו ביחסים אסטרטגיים, הדוקים וחמים.

העובדה, שישראל הפעילה מרגל בלב ליבו של המודיעין האמריקאי, נחשבה לשבירת כל הקודים הבלתי כתובים בין שתי המדינות ואיימה לשים קץ לברית ביניהן.

הסדרה מדלגת בין שלושה צירים שהמוטיב בגידה שזור בהם: מה הוביל צעיר יהודי-אמריקאי לבגוד כך במולדתו, מדוע בגדו בו מפעיליו הישראלים, ומה הוביל את מדינת ישראל לבגוד כך בבת הברית הגדולה ביותר שלה – עד ראש הצמרת.

הסדרה מציגה חומרי ארכיון נדירים, ובמרואיינים הנחשפים לראשונה, ומספרת מבעד לעיניהם של אלו שהכירו אותו מקרוב את סיפורו של ג'ונתן פולארד, צעיר יהודי אמריקאי בעל שאיפות להושיע את ישראל.

"החלום שלי, כשהקמתי את 'סטוריליין הפקות', היה להפיץ את העבודה העיתונאית שלנו אל מעבר לים", אמר עמרי אסנהיים, יוצר ומפיק הסדרה. "עכשיו זה קורה, וזה מרגש מאד".

"אני רוצה להודות לכאן 11, גוף השידור שהאמין בסיפור מהרגע הראשון ובמיוחד למנהלת המחלקה הדוקומנטרית גילי גאון, לגלעד טוקטלי, חבר ושותף לחלום, שמביים בכישרון אדיר ובמסירות רבה את הפרויקטים של סטוריליין, ולשני חזיזה שביימה אתו את 'פולארד'. תודה גם להדס מוזס-ליכטנשטיין הפועלת ללא לאות כדי להפיץ את הבשורה בחו"ל. בזכותכם הגשמנו את החלום, וזאת רק ההתחלה".

גילי גאון, מנהלת מחלקת הדוקו ב'כאן' מסרה כי "מכירת הסדרה המצוינת "פולארד" היא בבחינת עוד הכרה בינלאומית ביכולת שלנו לספק לצופה תוכן מעשיר, רלוונטי ונגיש, גם מעבר לים, אך חשוב מכך- לצופה הישראלי, שעומד תמיד לנגד עינינו בכל בחירה שאנו עושים. הסדרה זכתה לצפיות ותגובות נלהבות ומצטרפת לשורה ארוכה של פרויקטים של כאן, שנמכרים לחו"ל וקוטפים פרסים על יצירה ישראלית משובחת".