האקר
האקרצילום: ISTOCK

בלילה שבין ראשון לשני קרס לפתע האתר הרשמי של הכנסת, כשמתקפת האקרים בצליחה להעמיס עליו מרחוק ולמנוע את הגישה אליו במשך זמן קצר.

מי שניסה להיכנס לאתר קיבל הודעת שגיאה, וה"תקלה" הייתה מכל נקודה בעולם שבה היה מי שניסה להיכנס - ולא רק מישראל.

בחדשות 12 דווח כי מערכות הבקרה של הכנסת הצליחו לאתר את המתקפה ולהשתלט עליה במהירות. המתקפה שלא הייתה ברמה גבוהה מבחינה טכנית והמצב הוחזר לקדמותו בתוך זמן קצר יחסית.

מי שעומדת מאחורי המתקפה הזאת, היא קבוצת האקרים בשם "חאקנט - המיליציה הרוסית", האקרים שעל פי דיווח באתר בלומברג, יש להם קשר למודיעין הרוסי ובעצם לממשל הרוסי, לקרמלין.

בחשבון הטלגרם שלהם אין הרבה עוקבים אבל יש התייחסות למתקפה הזאת, ושם הם כותבים, שבחרו ביעד הזה כנקמה על עמדת ישראל ביחס לאוקראינה וכתגובה על הדיווחים שישראל סיפקה לאוקראינים חומר מודיעיני שיאפשר להם להתמודד עם הכתב"מים האיראניים שבידי רוסיה.

החשש בישראל עכשיו מתחבר לדברים שבשב"כ הזהירו אך לא מזמן, מאפשרות של התערבות זרה בהליך הבחירות על ידי האקרים ברוסיה ובאיראן - כפי שחשף כתב חדשות 12 ניר דבורי. בירושלים חוששים שההפלה הקצרה של אתר הכנסת היא רק קדימון למה שעלול לקרות ביום הבחירות עם ניסיונות נוספים, אולי דרמטיים יותר.

מהכנסת נמסר: "ככלל, הכנסת אינה מתייחסת ומשתפת פומבית בעניינים הקשורים להתנהלותה ושיקוליה האבטחתיים וכך תנהג גם במקרה זה".