שי באב"ד
שי באב"דPhoto by Yonatan Sindel/Flash90

דירקטוריון קבוצת שטראוס אישר היום (חמישי) את המלצת ועדת האיתור והודיע על מינויו של מנכ"ל משרד האוצר לשעבר, שי באב"ד, למנכ"ל הקבוצה.

באב"ד כיהן בשנים האחרונות במגוון תפקידים בכירים במגזר הציבורי והפרטי. הוא ייכנס לתפקיד ב-1 בדצמבר ויחליף את גיורא בר-דעה שילווה אותו בחודשים הקרובים.

עופרה שטראוס יו"ר דירקטוריון קבוצת שטראוס אמרה: "אני שמחה לבשר על מינויו של שי באב"ד למנכ"ל החדש של קבוצת שטראוס – מינוי מנכ"ל הוא רגע מרגש לכולנו. שי יחליף את גיורא בר דעה שיחד עם ההנהלה הוביל בשנה האחרונה את בניית החזון והאסטרטגיה של הקבוצה לשנים הקרובות. שי יצטרף לקבוצה המדהימה של המנהלים ואנשי החברה במסע להמשך צמיחה ומצוינות".

"שי מביא עמו ניסיון בניהול מערכות מורכבות, הכרות עם הכלכלה והמשק בישראל ובעולם אשר בשילוב הידע והניסיון של עשרות המנהלים בשטראוס, יאפשרו לנו לקחת את הקבוצה קדימה בשנים הבאות", הוסיפה.

לדבריה, "גיורא שביצע במהלך 26 השנים האחרונות מגוון תפקידי ניהול בקבוצה ומשלים כהונה של כחמש שנים בתפקיד המנכ"ל, הפגין לאורך כל הדרך מנהיגות יוצאת דופן, יכולת לנהל את ההווה מתוך הסתכלות לעתיד וכן אחריות וחוסן, שתמכו בהובלת הקבוצה בתקופה מלאה באתגרים מבית ומחוץ. גיורא דאג, לאורך כל הדרך, לשים את האנשים במרכז וליצור תשתיות אשר יבטיחו את המשך המובילות של שטראוס גם בעתיד. לגיורא חלק ענק במורשת של שטראוס ותמיד יהיה לו חלק במה ששטראוס תהיה. כולנו בחברה אסירי תודה על תרומתו הרבה לאורך השנים לקבוצה, לעובדיה ולמנהליה".

שי באב"ד אמר: "אני מודה לדירקטוריון שטראוס ולעומדת בראשו, עופרה שטראוס על הבעת האמון. שטראוס הינה אחת החברות המובילות והחשובות במשק הישראלי, אשר מהווה אבן דרך בתעשייה הישראלית ובהיסטוריה של מדינת ישראל – חברה המשלבת בתוכה ערכים, ציונות ועשייה יוצאי דופן. אני נרגש מההזדמנות לקבל עלי את תפקיד מנכ"ל הקבוצה ולהוביל אותה יחד עם אנשיה לצמיחה ולמצוינות בשנים הבאות."