יהודה הישראלי עם אביו דודי
יהודה הישראלי עם אביו דודיצילום: מאיר פבלובסקי, משפחה אחת

מדי שנה מגיעים לארץ ידידי עמותת "משפחה אחת-OneFamily" שבקנדה למסע מיוחד למשך שבוע, בכל פעם לחבל ארץ אחר, בשבילי ישראל.

במשך 20 שנים פועלים ידידי העמותה בקנדה לגייס כספים וחיבורים מעבר לים שמסייעים לפעילות העמותה בישראל.

ייחודיות המסע היא שהצועדים הקנדים מזמינים פצועים ובני משפחות שכולות חברי עמותת "משפחה אחת" להצטרף אליהם למסלולים ברמות קושי שונות, כל משתתף קנדי נושא על תיקו ובליבו סיפור של חלל.

קיים מסלול נוסף מיוחד עבור פצועים שאינם יכולים לצעוד בשל מגבלות פיזיות, "פאראטרק" -שמיועד לפצועים על כיסאות גלגלים, "טרקרים" המיודעים למסלולי שטח, מתנדבים חניכי מכינות קדם צבאיות מסייעים לנכים, וכך גם פצועים עם מגבלות פיזיות או קטועי גפיים יכולים לקחת חלק במסע.

בין המשתתפים השנה במסע שהתקיים בימים האחרונים בגליל ובגולן היו גם יהודה הישראלי, שנפצע במבצע צוק איתן, לואי מרעי שאיבד את רגליו בשנת 2001 בפעילות בגבול לבנון, אהרון אימרגרין שנפצע בפיגוע בעיר העתיקה בו נרצח אלי קיי ז"ל, בניה פרץ שנפצע בפיגוע בצומת תפוח לפני כשנה, אהרון קרו, הפצוע הקשה ביותר בעופרת יצוקה, אלכסיי סטרוגנוב שנפצע לפני חודשים ספורים במעבר תאנים ומוניר חלבי שנפצע בפיגוע בצומת מוריה בחיפה בשנת 2003.

במהלך המסע, הצועדים נפגשו גם עם גיבור ישראל, אביגדור קהלני בעמק הבכא שברמת הגולן, המקום בו נלחם במלחמת יום כיפור. הוא שיתף אותם בסיפור הקרב העיקש.

יהודה הישראלי שלקח חלק במסלול בתחילת השבוע שהתקיים בהר תבור, התעקש ללכת על רגליו כל הדרך, ולא היה מוכן לשמוע על שימוש בעזרים אחרים, חרף המגבלה הפיזית ממנה הוא סובל מאז הפציעה והשיקום.

הישראלי הגיע למסלול יחד עם אביו, דודי, איתו הוא צעד יחד ועם חברי עמותת "משפחה אחת" שהלכו יחד איתו את כל המסלול.