נתניהו על היישוב אביתר: "גנץ הבטיח ואני אקיים"דוברות תנועת נחלה

בשיחה שנערכה בין ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו ובין יו"ר תנועת נחלה דניאלה וייס בעת ביקורו בגבעת הראל, הבהיר נתניהו כי הבטחת הממשלה להכשרת היישוב אביתר תקויים אם ירכיב את הממשלה הבאה.

וייס אמרה לאחר השיחה: "שמחתי לשמוע מנתניהו כי הוא יפעל להקים את אביתר, ויקיים את ההבטחה שלא קויימה על ידי בני גנץ והממשלה הנוכחית".

"הכנסת הישיבה והמשפחות חזרה לאביתר הינה צעד ציוני חיוני אשר מתבקש לעשותו במידי, אני מקווה שבקרוב ממש תעלה ממשלת ימין שתפעל למען ההתיישבות ותקים ישובים חדשים ביהודה ושומרון", הוסיפה.

תושבי היישוב אביתר, ממתינים זה שנה וחצי לקיום ההסכם שנחתם עמם, אך שר הביטחון בני גנץ לא עומד בהתחייבויותיו ואינו מאפשר את העליה למקום של הישיבה והמשפחות.

לפני מספר ימים לאחר מאבק של כחודש ימים מול גורמים רבים, הוחלף דגל ישראל הקרוע שהתנופף בראש הישוב אביתר לדגל חדש.

כמו כן, את חג הסוכות האחרון חגגו משפחות הישוב אביתר בצומת תפוח. במהלך החג צעדו המשפחות לאביתר, אך לא אושר להן להיכנס לבית הכנסת בישוב ונאלצו לקיים תפילת מנחה חגיגית בפאתי המקום.

נזכיר כי לאחר כ-20 שנים בהן לא נבנה ישוב חדש ביהודה ושומרון , לפני כשנה וחצי במהלך ציוני אשר אלפים הגיעו לתמוך בו, הוקם הישוב אביתר בנקודה אסטרטגית בין צומת תפוח למגדלים.

היישוב אביתר הוקם על שמו של אביתר בורובסקי הי"ד שנרצח על ידי ערבים בצומת תפוח לפני תשע שנים. לאחר ניסיונות עליה רבים שסוכלו, מיד עם הירצחו של יהודה גואטה הי"ד, הוקם מחדש היישוב ובו בית המדרש "עץ יהודה" לזכרו.