בריאות שיניים
בריאות שינייםצילום: FREEPIK

הכתר של השן מסייע לשיקום מלא של השן ומחזיר לה את יכולת התפקוד שלה ואת המראה האסתטי שלה. יש מספר סוגים של כתרים, ולכל סוג של כתר יש את מחיר השונה שלו.

העיקרון הבסיסי שעל פיו נקבע המחיר של הכתר הוא האיכות של הכתר וטיב החומר אשר ממנו הוא עשוי. כמה שחומר הגלם יהיה יקר יותר וגם איכותי יותר, ככה גם המחיר של הכתר יהיה יותר יקר. מאוד לא מומלץ לחסוך ולהכניס לפה כתר שהוא מגיע מאיכות ירודה.

כתרים שהם לא איכותיים יכולים לגרום לגירויים מסוימים בפה, לשינוי של גוונים ולעתים קרובות אפילו לדלקות בתוך החניכיים. כתרים משמשים בשביל שיקום הפה במצב אשר בו השיניים שלכם נחלשו, מכמה סיבות שונות, והן נמצאות במצב מאוד פגיע, אבל עדיין יש את האפשרות לשמר אותן ולהחזיר להם את כל התפקוד התקין שלהם.

סוגי כתרים

תחילה נדבר על הכתר היצוק, זה הוא כתר אשר עשוי ממתכת מלאה בלי ציפוי. כתרים יצוקים הינם כתרים שהם עמידים וזולים מאוד באופן יחסי, אבל הם לא נותנים מענה אל הפן האסתטי. בעולם המערבי בקושי תראו אנשים עם פה בעל כתר יצוק.

כתר חרסינה

לאחר מכן יש גם את הכתרים מחרסינה, כתרים אשר עשויים מחרסינה הינם הכתרים הכי נפוצים שיש. כתרי החרסינה הם מאוד מאוד חזקים, אסתטיים, יפים ומאופיינים בצבע הלבן והבוהק שלהם אשר מעניקים מראה אסתטי ומושלם. יש כמה סוגים שונים של כתרים מחרסינה. מרבית הכתרים מחרסינה בנויים ממין מתכת כזאת אשר מעניקה לכתר את כל התמיכה והיציבות שהוא צריך, ומציפוי חרסינה אשר נותן מענה אל המראה האסתטי המושלם.

כתר זרקוניה

כתר זרקוניה נחשב אל הכתר האיכותי והיקר יותר מהאחרים, הכתר הזה עמיד ומחזיק להמון שנים ונותן מענה אסתטי מעל למצופה בגלל שאפשר להגיע איתו אל מגוון של גווני צבע וככה להתאים אל יתר השיניים. הכתר עצמו בנוי מחומר אשר קרוי זירקוניום והוא אחד מן החומרים שהם הכי החזקים ביותר בכל הטבע.

אחרי איזה טיפול עושים כתר?

לאחר כל טיפולי השורש, השיניים שלכם נותרות עם קירות מאוד דקים, בשביל למנוע את השבירה שלהן מרכיבים על השן המדוברת כתר. גם לאחר השתלה של שתלים דנטלים, מרכיבים על השתל את הכתר אשר מעניק אל השן את המראה הטבעי ויכולת תפקוד גבוהה.

כתר מלבישים על שיניים גם במקרים רבים של התקדמות מאוד ניכרת של עששת או במצב של הרבה סתימות. עוד דוגמה היא, כאשר אתם רוצים לבצע כמה שינויים אסתטיים בתוך הפה, לכסות כמה שיניים פגומות או שבורות או שיניים שהן בעלות צבע כהה. לעוד פרטים נוספים ומתן טיפול רפואי איכותי ומתקדם, אתם מוזמנים לפנות אל ד"ר ינון לם - מרפאת שיניים רב תחומית במודעין .