מועמד הבית היהודי לכנסת ה-25, אמיתי פורת, התארח באולפן ערוץ 7 והדגיש כי מפלגתו אינה מתכוונת לחזור בה ולפרוש מהמירוץ.

"אנחנו רצים עד הסוף. אנחנו חושבים שהסקרים מעוותים את התמונה הדמוקרטית שבאמת קיימת ומנסים לייצר מציאות במקום לשקף אותה. המציאות היא שיש לנו תמיכה שמעבר לאחוז החסימה ואנשים שחוששים מאחוז החסימה. אנחנו מנסים לשכנע אותם לא לחשוש ולהצביע בעד מה שהם מאמינים", אומר פורת.

לדבריו, "אם המצביעים יצביעו לנו יש סיכוי גבוה יותר להכרעה ולהובלה של גוש הימין. אנחנו היינו רוצים שזו תהיה ממשלה שיצטרך אליה המחנה הממלכתי, אבל לפחות להוביל הכרעה, להימנע מבחירות שישיות ולבטא את העמדות שלנו. אנחנו רואים את ההתעוררות בשטח בימים האחרונים. אנחנו באים לעזור לעם ישראל ולמחנה הימין שהוא בעיקר מחנה רק ביבי. הרצון שלנו הוא להיות ימין עצמאי וציונות דתית מחברת".

פורת לא מודאג מהמבקרים ומאלה שכבר עכשיו מאשימים את מפלגתו שהיא תשרוף קולות לימין. "יכולים להאשים אותנו. יש מסע פייק ממנו סובלים אנשי ימינה לשעבר ואנשי הבית היהודי מצד חבורה שעושה מעשה לא יהודי, לא אנושי ולא רציונלי. אני לא נרתע מהאשמות ולא חושש. אנחנו נשכנע את האנשים שיש להם אלטרנטיבה ולא ילכו להצביע לגנץ שזו בכלל לא האמונה שלהם. למבקרים אני אומר - תפסיקו להפריע. אנחנו עושים את הדבר האמיתי. יש ציבור גדול שזו האמת בשבילו. חשוב שהעמדות האלה לא ייעלמו מהמפה הפוליטית".

הוא גם שולל את ההתלבטות שיש בחלק מהציבור הדתי לאומי בין הבית היהודי למחנה הממלכתי. "אני חושב שגנץ אינו נמצא לטובת האמונות של האנשים שמאמינים בנו ולכן אין להם סיבה להצביע עבורו. יש אנשים שהם ממש ברזל אצלנו, הרבה מאוד מבוגרים שנולדו עם האות ב'. בדרך כלל אלו אנשים שיש להם הסתייגות מנתניהו, אבל הם רוצים אותנו ושתהיה ממשלה ימנית. יש הרבה אנשים שמתלבטים כי הם חוששים שלא נעבור את אחוז החסימה ולהם אני אומר שנעבור".