צרות בחברת הנדל"ן. אלדד פרי
צרות בחברת הנדל"ן. אלדד פריצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שנה לאחר רצח יזם הנדל"ן אלדד פרי נחשף: במשטרה איבדו בתחילת החקירה את דיסק מצלמת אבטחה, שתיעדה את זירת הרצח - כך פורסם הערב (ראשון) בכאן 11.

במזכר מתוך חומר החקירה, שהגיע לידי כאן חדשות, ראש מחלק רצח במחוז מרכז, רפ"ק דוד בנו, הודה איך תיעוד מצלמות האבטחה של הזירה - הלך לאיבוד.

''בתאריך 15 באוקטובר 2022 קיבלתי דיסק", הוא אמר. "בשל עומס עבודה, הדיסק הושאר על שולחני עד ליום ראשון, מבלי שאכניס אותו למחשב ואבדוק את תוכנו. נאמר לי בעל פה אילו סרטונים נמצאים בדיסק – תיעוד ממצלמות החווה החקלאית (זירת הרצח). הדיסק לא אותר עד ליום זה". המשמעות היא שבמשטרה איבדו ראיית זהב בתיק רצח דומיננטי של ימ"ר מרכז.

מה כן נשאר בתיעוד מסביבת זירת הרצח? תיעוד בלעדי משבילי היציאה מבית הכנסת ממנו יצא פרי לכיוון החנייה - שם התרחש הרצח, ובו נראה אחד השוטרים יוצא מהמקום לאחר המעשה. עורכי דינו של החשוד ברצח, לירן זילברמן וסתיו סער, כפרו בהאשמות בדיון שהתקיים בבית המשפט מחוזי בלוד.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר בטענות ממוחזרות וחסרות כל שחר. בניגוד לנטען, אין ולא היה תיעוד של הרצח. סוגיית חומרי התיעוד נבחנה ואושרה על ידי הפרקליטות ולראיה - נכללת בחומר הראיות".

פרי נרצח באוקטובר בשנה שעברה כשיצא מבית כנסת ברחובות. עדים לרצח סיפרו כי הוא ניגש למכוניתו וכשפתח את תא המטען, הגיע אליו רוכב אופנוע שירה בו כמה יריות. מותו נקבע במקום. פרי, בן 43 במותו, היה נשוי שלוש פעמים והניח שבעה ילדים.