קרן אורה יוסקוביץ' ז"ל
קרן אורה יוסקוביץ' ז"לצילום: באדיבות המשפחה

ההרוגה בתאונה הקשה שהתרחשה מוקדם יותר היום (שני) ליד רחלים בשומרון היא קרן אורה יוסקוביץ' ז"ל, תושבת הר ברכה.

היא תובא למנוחות הערב בשעה 20:30 בבית העלמין החדש באריאל. השבעה תתקיים בבית המנוחה בהר ברכה.

קרן אורה, שעבדה בתפקיד תזונאית בקופת חולים כללית, הותירה אחריה בעל ושישה ילדים בגילאים 10 עד חודשיים. שניים מהילדים בגילאים 8 וחודשיים היו עמה ברכב ונפצעו בתאונה. הבת בת ה-8 נפצעה פצעים בינוניים והבן הפעוט פצעים קלים והם פונו לבית חולים בילינסון.

ביישוב הר ברכה נאלצו לעדכן את התושבים בבשורה הקשה. "בצער רב וביגון קודר אנו מעדכנים שבתאונה הקשה שהתרחשה בצומת רחלים היו מעורבים תושבים אהובים שלנו. בתאונה הקשה לצערנו נקבע מותה של קרן אורה יוסקוביץ. הילדים שהיו ברכב פונו לבית החולים בלינסון ואנו מתפללים לרפואתם. צוותי החירום של היישוב והמועצה נמצאים ביישוב ובבית החולים ומסייעים למשפחה. אנו מחבקים את המשפחות ומתפללים לרפואתם של - הלל ועשהאל בני עוז וקרן אורה".

בתאונה, שאירעה בכביש 60 סמוך לצומת רחלים, נפצעו גם גבר ותינוקת שפונו במצב בינוני לבית החולים.

מדובר בתאונה בין שני כלי רכב ישראלים ומעורבות משאית פלשתינאית. שני כלי הרכב נמעכו כאשר באחד נסע רק נהג ובשני אישה עם שני ילדים.

חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי ופינו את הפצועים לבית החולים בילינסון. נילדה בת ה-8 במצב קשה עם חבלה רב מערכתית ופונתה כשהיא מורדמת ומונשמת. נהג המשאית פלשתינאי כבן 30 פונה במצב קל לשכם ע"י הסהר האדום.

תאונת דרכים ליד צומת רחלים
תאונת דרכים ליד צומת רחליםצילום: מועצה אזורית שומרון

חובש רפואת חירום במד"א מוטי דהן וחובש בכיר אביתר שוב סיפרו: "מדובר בתאונה קשה מאוד, סך הכל 5 נפגעים, חלקם נלכדו ברכבים וחלקם שכבו על הכביש, בתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותה של האישה והענקנו טיפול רפואי מציל חיים ופינינו לבתי החולים 3 פצועים".

חנן אפיק ועמנואל טמם חובשי איחוד הצלה מסרו: "מדובר בתאונה עם מעורבות שני כלי רכב ומשאית. למרבה הצער נקבע מותה של נהגת כבת 30. בסיוע צוותי רפואה של צה"ל הענקתי בזירה סיוע ראשוני לגבר כבן 40 שנפצע בינוני עד קשה, לילדה כבת 8 שנפצעה קשה, ולילד כבן שנה שנפצע באורח קל עד בינוני. נהג המשאית ונוסע ששהה עמו במשאית טופלו ופונו ע"י הסהר האדום במצב קל".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הגיע לזירת התאונה והפנה אצבע מאשימה לעבר שרת התחבורה. ''התאונה הקשה הזו היתה יכולה להימנע. במשך שנים צעקנו ופעלנו כדי שהמקום הזה יוגדר כמוקד סיכון, עם השקעה תחבורתית שתמנע את התאונות שהתרחשו כאן ואת התאונה שקרתה כאן עכשיו.

"כששרת התחבורה מירב מיכאלי נכנסה לכהן כשרת התחבורה היא עצרה את התקצוב של פרוייקטים רבים ובתוכם את הפרוייקט להסדרת הצומת ולאחר למעלה משנה של מאמץ הצלחנו להביא לתחילת עבודות. התאונה הזו לא הייתה צריכה לקרות".

דגן המשיך: "הממשלה מתייחסת ליהודה ושומרון כאזרחים סוג ד' במדינת ישראל, אין כאן מספיק שוטרים לאכיפה, בוודאי על רקע הנהיגה הברברית אצל רבים ב"רשות הפלשתינאית". יש כאן תת תקצוב של פרוייקטים שנוסעים בהם גם יהודים וגם ערבים. התאונה הזו היתה יכולה להמנע. הממשלה הזו לא סופרת את יו"ש, הממשלה הזו פוגעת בנו וזה עולה לנו בדם, בתאונות דרכים, זה עולה לנו בדם של הרוגים בפיגועים, התאונה הזו היתה יכולה להמנע, זו הפקרות ששרת התחבורה ושכל הדרג שמסביב, היה יכול למנוע. אנחנו נלווה את הישובים ואת המשפחות, בזמנים הקשים הללו, נתפלל לרפואתם של הפצועים ונזעק כנגד העוול הזה".