פארק השעשועים הענק של דיסני בשנגחאי
פארק השעשועים הענק של דיסני בשנגחאיצילום: iStock

אלפי מבקרים שבילו להנאתם בפארק השעשועים הענק של דיסני בשנגחאי נדהמו הבוקר (שני) כאשר קיבלו הודעה כי לא יוכלו לצאת מהפארק ללא בדיקת קורונה שלילית.

ההוראה, שניתנה בשעה 11:30 בבוקר ללא כל אזהרה מוקדמת, הגיעה לאחר שהרשויות בשנגחאי החליטו להטיל סגר פתאומי בעקבות עשרה מקרי הידבקות חדשים בקורונה שהתגלו בעיר בימים האחרונים.

בהודעה נמסר כי נאסרה הכניסה והיציאה מהפארק, כאשר אלו שבילו בפנים יידרשו לעבור בדיקת קורונה שלילית לפני שיורשו לצאת ממנו. בנוס, כל מי שביקר בפארק דיסני החל מתאריך 27 באוקטובר יידרש לעבור שלוש בדיקות קורונה שליליות בשלושה הימים הקרובים.

סרטונים שהתפרסמו ברשתות החברתיות הראו מאות מבלים בפארק דיסני נוהרים במהירות אל שערי היציאה בניסיון לצאת מהפארק ללא בדיקת קורונה.

זו הפעם השנייה בשנה האחרונה שהרשויות בשנגחאי מטילות סגר פתאומי שגורם לעשרות אלפי מבקרים להיות כלואים בפארק ללא אפשרות לצאת ממנו ללא בדיקת קורונה שלילית.

בחודש נובמבר בשנה שעברה נלכדו בפארק השעשועים הענק בשנגחאי 30 אלף מבקרים, לאחר שהרשויות המקומיות הכריזו על סגר פתאומי. מי שביקש לצאת מהפארק, נדרש לעבור בדיקת קורונה שלילית.

עדיין לא ברור מתי פארק דיסני ייפתח מחדש למבקרים, עקב מדיניות "אפס קורונה" של ממשלת סין שמכריזה על סגרים נוקשים בעקבות מעט מקרי הידבקות בנגיף.

נשיא סין שי ג'ינפינג אמר כי הרשויות אינן מתכוונות להקל את הצעדים לבלימת המגיפה, ואמר כי מדובר "במלחמה של האזרחים לעצירת התפשטות הנגיף".