אנטוורפן
אנטוורפןצילום: iStock

בשבועות האחרונים התריעו גדולי האדמו"רים מפני שאננות וביקשו מחסידיהם מעבר לים המחזיקים בזכות הצבעה לבוא ארצה ולממש את זכות ההצבעה וכדי לחזק את מפלגת יהדות התורה.

ואכן, לא מעט חסידים מחו"ל המחזיקים בזכות הצבעה נשמעו להוראת רבותיהם והגיעו ארצה כדי לממש את זכות ההצבעה.

בין החסידים הנלהבים שמיהרו להגיע ארצה ביום הבחירות הוא מרדכי זאב שוומנפלד, תושב אנטוורפן בשנות השישים לחייו ומוותיקי העסקנים בחצר בעלזא, שערב יום הבחירות עזב את עסקיו בבלגיה והגיע ארצה כדי להשתתף בבחירות.

"ברגע ששמעתי את הכרזת גבאי מורי ורבי האדמו"ר מבעלזא במוצאי שמחת תורה והבנתי שהאדמו"ר סובר שחשוב לבוא ארצה כדי להשתתף בבחירות ולחזק את יהדות התורה - סגרתי לכמה ימים את העסק המקומי שאני מחזיק באנטוורפן ובאתי לארץ ישראל לעשות רצון הצדיק", סיפר לערוץ 7.

בדבריו הוא מספר שמזה 38 שנה לא היה בישראל במערכות בחירות. "אני יודע שהמצב בישראל קשה עבור היהודים החרדים, הן ברוחניות והן בגשמיות והדברים צריכים חיזוק גדול. מנגד, האדישות עדיין גדולה אפילו בקרב ליבת הציבור החרדי והבנתי כמה קריטי לחזק את השורות .

"ביום הבחירות, מלבד ההשתתפות בבחירות לטובת יהדות התורה, בס"ד אעשה ככל יכולתי לעסוק בפעילות ולדרבן עוד ועוד יהודים חרדים להשתתף בבחירות כדי להוציא יקר מזולל ולקדש שם שמיים".

בראיון לרדיו 'קול חי' סיפר שמואל, שהגיע מציריך: "בסופו של דבר כשאתה רואה מול העיניים את השנה האחרונה וכל מה שעברנו ומה שחלילה אנחנו יכולים לעבור. גם החילול ה' וגם ברמה הטכנית. אי אפשר לעמוד מנגד".

מגיש 'קול חי', הרב נחמיה רוטנברג ששהה בווינה והקדים את חזרתו: "נחתי לפני שעתיים. אתמול היה קשה להשיג כרטיסים ובסיעתא דשמיא השגתי מקום. אמרתי לעצמי ולחברים שאדם שעושה את זה מתוך מאמץ מקבל שכר גדול יותר".

הוא הוסיף ביחס לאותם אדישים ושאננים: "אתה יכול לעשות מעשה כל כך בקלות. זו תביעה עצומה אם אתה מפספס את זה".