יעלו את העולים? טפירו, גרין ולוי
יעלו את העולים? טפירו, גרין ולויצילום: FABIANA KOCUBEY

חוזרים לשחק. אינטר עלייה, קבוצת הכדורסל הייחודית מליגה א' הודיעה על החתמתם של שלושת שחקני נבחרת ישראל בכדורסל לשעבר, באחת מההחתמות המסקרנות ביותר שנעשו בכדורסל הישראלי.

הקבוצה שהתכוננה לעונה נוספת בליגה ב' אך הוזנקה לליגה א', נחשבת למיוחדת מאוד כאשר זו מייצגת את העולים החדשים בישראל וככזו היא מאגדת בתוכה עולים חדשים מרחבי העולם כולו שהגיעו לישראל.

רק לפני פחות משבוע הודיעה הקבוצה מליגה א' על החתמתו של ג'ו אלכסנדר, הבחירה השמינית בדראפט ה-NBA ב-2005 ששיחק במספר קבוצות בליגת העל הישראלית ביניהן מכבי ת"א והפועל חולון, וכעת זו הודיעה על החתמות לא פחות גדולות ומסקרנות.

מדובר בלא אחרים מאשר שלושת שחקני נבחרת ישראל בכדורסל לשעבר, מאיר טפירו, יניב גרין וליאור לוי, שיחזקו את סגל השחקנים בקבוצה הייחודית מליגה א' שהוקמה ונבנתה על ידי עולים ועבור עולים במטרה לסייע להם להשתלב בישראל באמצעות ספורט.

טפירו נחשב לאחד מגדולי שחקני הכדורסל הישראליים בכל הזמנים, כאשר בשנת 2002 זכה זה בשחקן העונה של ליגת העל בכדורסל. ב-2010 זכה טפירו בפרס "שחקן העשור" ואפילו שפרש לאחר 23 עונות וכבר לא משחק מאז 2016, הוא עדיין מחזיק בשיא ההופעות בליגת העל בכדורסל עם 511 משחקים בעונה הסדירה.
עבור טפירו זו לא תהיה הפעם הראשונה בה הוא משחק בקבוצה מליגה א', כאשר אחרי פיטוריו מהפועל אילת בה שימש כמאמן, חתם זה באליצור גבעתיים מליגה א' מרכז שעלתה בסיום אותה שנה לליגה הארצית.

מי ששיחק עד לא מזמן גם הוא באליצור גבעתיים מהליגה הארצית ומצטרף אל טפירו באינטר עלייה הוא יניב גרין שזכור בעיקר כסנטר הפותח של נבחרת ישראל במהלך שנות ה-2000. גרין זכה בלא מעט תארים במהלך קריירת המשחק הארוכה שלו כאשר אלה כוללים תואר יורוליג, שש אליפויות ליגת העל וארבע זכיות בגביע המדינה. לא רק זאת אלא שגרין מחזיק בשיא של הכי הרבה הופעות בהיסטוריה של נבחרת ישראל בכדורסל עם 193 משחקים ונחשב לשחקן הגנה משובח עם מומחיות בתחום כדורים חוזרים וחסימות מתחת לסלים.

גם ליאור לוי שהיה קפטן הפועל חולון כשקבוצתו זכתה באליפות ההיסטורית של ליגת העל בכדורסל בעונת 2007/8, מצטרף אל אינטר עלייה ובכך ירכיבו השלושה סגל שחקנים מקצועני ואיכותי, כזה שצריך להעלות את אינטר עלייה כבר השנה לליגה הארצית.

א.ג'יי מיטניק, יו"ר ומאמן ראשי של אינטר עלייה כדורסל אמר על ההחתמות הגדולות: "כאוהד כדורסל יהודי אמריקאי צעיר, נמשכתי לכדורסל הישראלי על ידי דור השחקנים הגדול בישראל של שנות ה-2000. זה כבוד גדול לגדל את הקבוצה שלנו ולכלול את מאיר טפירו, יניב גרין וליאור לוי בעונה השנייה שלנו באינטר עלייה, אנחנו נרגשים מהתרומה שהם יכולים להציע לנו על המגרש ומצפים מהם לחלוק את ההיסטוריה והמסורת של הכדורסל הישראלי עם דור חדש של עולים חדשים

ריקרדו הורבאת', מנכ"ל מועדון אינטר עלייה מסכם: "אנחנו מתחילים את הניסיון שלנו בליגת א' עם בסיס חזק של שחקנים עולים שממשיכים איתנו מהעונה שעברה. עם הגעת שחקנים כמו מאיר, ליאור ויניב, המועדון ירוויח ניסיון שלא יסולא בפז שלא רק יעזור לקבוצה לנצח אלא גם יגדל את המותג והזהות של אינטר עלייה.