קבר רחל
קבר רחלפלאש90

במרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים נערכים לקליטת הרבבות שיגיעו להילולת רחל אמנו בבית לחם מיום חמישי בשעה 10:00 ועד יום ראשון בשעה 19:00.

קווי התחבורה מירושלים יתוגברו בכדי לאפשר להמונים להגיע ולהתפלל.

גם השנה המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים יעמיד לרשות הציבור קו טלפון מיוחד למסירת שמות ואלו יזכרו על קברה של רחל אמנו. השירות ניתן ללא כל עלות בטלפון שמספרו 02-6451142. יהיה ניתן להעביר שמות גם דרך אתר האינטרנט של המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקודשים.

במרכז הארצי מעריכים כי כ-50,000 מתפללים ומתפללות צפויים להגיע לקבר רחל מיום חמישי עד סיום ההילולה ביום ראשון בערב, ומדגישים כי מתחם הקבר ייפתח במוצאי שבת, כשעתיים לאחר צאת השבת, במטרה להימנע מחילולי שבת. את ההילולה יאבטחו משטרת ירושלים, מג"ב עוטף ירושלים וחטיבת עציון.

מנכ"ל המשרד לשירותי דת, גל שם-טוב: "אני מבקש להודות למרכז הארצי לפיתוח המקומות הקודשים על הכנת ההילולה וההשקעה הרבה בקיומה. לכוחות הביטחון על מערך האבטחה למען המתפללים והמתפללות. הבאים בשערי קבר רחל רואים את ההשקעה הרבה של המשרד לשירותי דת והמרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים בתשתיות במתחם הקבר והכשרת החניונים למען הציבור הרחב. זכותה של רחל אמנו המעתירה בעד בניה תעמוד להצלחת עם ישראל".

מפקד תחנת עוז של מחוז ירושלים אבי ביטוןדוברות המשטרה

בתוך כך, מחוז ירושלים במשטרה השלים את היערכותו לקראת 'הילולת רחל אימנו': מאות שוטרים ולוחמי מג"ב בסיוע סדרנים, יתפרסו באזור ובמתחם הקבר עצמו. תכלית הפעילות המשטרתית הינה לאפשר את קיומה התקין והבטוח של ההילולה. המשטרה תפעל לשמירה על הביטחון והסדר הציבורי, לשינוי בהסדרי התנועה, לויסות והכוונת התנועה -בהתאם לעומסים ולתפוסת הקהל המרבית במתחם, הכל תוך צמצום הפגיעה בשגרת החיים באזור ככל שניתן ובמטרה לאפשר הגעה ועזיבה בטוחה של הציבור הצפוי לבקר במתחם קבר רחל במהלך ימי ההילולה.

לא תותר כניסה רגלית או ברכב פרטי למתחם קבר רחל במהלך ימי ההילולה, אלא רק באמצעות היסעים מאורגנים שיצאו במרוכז ממתחם אצטדיון טדי מיום חמישי עד מוצאי שבת כולל (לא כולל שבת עצמה), וביום ראשון החל משעה 09:30, מערך קווי השירות יצא מרחוב הנשיא השישי.

לרשות הציבור יופעלו חניונים במתחם איצטדיון טדי, וממנו יופעל מערך קווי שירות למתחם קבר רחל.