מי הפיץ?
מי הפיץ?צילום מסך

ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-25 קיבלה היום (רביעי) את עתירתה של מפלגת הציונות הדתית נגד מפלגת הבית היהודי, וקבעה כי זו האחרונה הפרה באופן בוטה את "חוק דרכי תעמולה" במשלוח ההודעות המתחזות אתמול.

כזכור, מפלגת הציונות הדתית ומפלגת עוצמה יהודית עתרו, כל אחת בנפרד, לוועדת הבחירות המרכזית בטענה שמפלגת הבית היהודי הפיצה הודעות SMS שבהן נכתב שהאות של בן גביר היא ב' ולא ט'. בהודעות נכתב: ''הגיע זמן בן גביר, צריך ימין חזק. הצבע ב'!!! אנחנו על הגל. כל קול קובע''.

בתגובת מפלגת הבית היהודי לעתירה אתמול טענה עורכת הדין המייצגת את המפלגה כי הבית היהודי "לא עמדה מאחורי משלוח ההודעות הנזכרות בעתירה". אולם, היום הגישה המפלגה תגובה מתוקנת ובה הודתה כי "לאחר בירור שערכה במטה הקמפיין של המפלגה עלה שעובד בקמפיין עמד מאחורי משלוח המסרון בהודעה".

ועדת הבחירות, כאמור, קיבלה את העתירה ונזפה במפלגת הבית היהודי על הגשת התגובה השקרית בתחילה. "העתירה מתקבלת במובן שיש לקבוע שהמשיבה הפרה את הוראת סעיפים 2א1 ו- 13 לחוק דרכי תעמולה", נכתב.

"מוטב הייתה עושה המשיבה לו הייתה נמנעת מהגשת תגובה, אשר גובתה בתצהיר, בטרם ערכה את הבדיקות המעמיקות הנדרשות", נאמר. "למצער, היה על המשיבה לציין בתגובתה כי טרם ביצעה את כל הבדיקות בנושא, תוך פירוט הפעולות שביצעה והפעולות שבכוונתה לבצע בכדי להשלים את התמונה העובדתית. משהמסרון כבר נשלח, אין מקום למתן סעד אופרטיבי בנושא".

הוועדה פסקה כי על מפלגת הבית היהודי לשאת בהוצאות משפט ולשלם למפלגת הציונות הדתית סך של 15,000 שקלים.