אורלי עדס
אורלי עדסצילום: שלומי אמסלם - לע"מ

בליכוד טענו הערב (רביעי) מנכ"לית ועדת הבחירות אורלי עדס מונעת מנציגי הסיעות בוועדת הבחירות המרכזית לפקח על עבודת ספירת המעטפות הכפולות.

"באופן חסר תקדים ובניגוד לחוק היא הורתה לפרוס חבל שחוצץ בין איזור ספירת המעטפות לבין חברי ועדת הבחירות שמפקחים על הסופרים, באופן שאינו מאפשר להם לפקח על הליך הספירה כמתחייב מתפקידם'', טענו בליכוד.

עו"ד אילן בומבך, סגן יו"ר ועדת הבחירות המרכזית מטעם הליכוד פנה לעדס בדרישה להסיר מיידית את החציצה הלא חוקית, לטענתו, ולאפשר לו לבצע את תפקידו ולהשגיח על הליך ספירת המעטפות. בליכוד טענו: ''מסיבה שאינה ברורה היא סרבה ונכון לעכשיו אין אפשרות לפקח כראוי על ספירת המעטפות ויתכנו טעויות וזיופים''.

דובר ועדת הבחירות המרכזית גיורא פורדס דחה את כל הטענות של הליכוד והסביר כי לשם שמירת סדר התנועה של מאות אנשים שגוייסו לטובת ספירת הקולות, הוצב "חבלול מסרט סימון" לצורך חלוקת המעטפות הכפולות לשם פתיחתן.

''כפי שאתמול, עוד טרם החלה ספירת הקולות, כבר החלו גורמים מסוימים להפיץ שמועות חסרות בסיס על אודות 'אי סדרים', כך גם היום, עוד טרם החלה ספירת המעטפות הכפולות, כבר נשמעה דרישה מגורמים מסויימים ל'ספירה מחודשת' שטרם החלה כאמור. יש להצר על ההשתלחות האישית במנכ''לית ועדת הבחירות שהופצה'', הוסיף דובר ועדת הבחירות.

88.9% מהקולות נספרו:

הליכוד - 32
יש עתיד - 24
הציונות הדתית - 14
המחנה הממלכתי - 12
ש"ס - 11
יהדות התורה - 8
ישראל ביתנו - 5
חד"ש/תע"ל - 5
רע"מ - 5
העבודה - 4

תמונת הגושים:

ימין - 65
שמאל - 45
מפלגות ערביות - 10