אלי אבידר
אלי אבידרצילום: Oren Ben Hakoon/Flash90

שלום לכולם, הקמנו את מפלגת ישראל חופשית דמוקרטית כדי לקדם ארבעה ערכים: דמוקרטיה, טוהר-מידות, שקיפות ושלום.

אלה הם ערכים שצריכים להוביל את המחנה הליברלי וששווה להילחם בעבורם; למען עתידה של מדינת ישראל. לצערנו קמפיין "המפלגה הגדולה" הכריע מצביעים רבים שיכלו לתמוך.

בנוסף לכך, עצוב שרבים איבדו אמון ופשוט לא יצאו להצביע. בנינו בעבורם בית פוליטי והעמדנו מועמדות ומועמדים ראויים. התברר שקשה לשקם אמון שאבד, בפרק זמן כל כך קצר. באופן אירוני, אנו שמחים שמספר הבוחרים הקטן שבחר בנו לא פגע בשום מפלגה או בגוש.

עמדנו בפני קמפיין הכפשה מתוך המחנה שלנו, ששבר שיאי זוועה. במילה אחת – בושה. זהו מחיר החיים הציבוריים. ידעתי בדיוק למה אני נכנס. אין בי כעס.

לכל החברות והחברים שיצאו אתנו למסע הלא פשוט הזה - תודה על הדרך. תודה על האומץ, הנחישות, תעצומות הנפש ובעיקר תודה על החברות. לסיכום, המציאות המתהווה נראית לא פשוטה אך בשום פנים ואופן אין מדובר בסוף העולם. צריך לתת לכל ממשלה שתורכב את האפשרות להוכיח שדרכה היא דרך דמוקרטיה וערכים.

גאה בארבע שנותיי בפוליטיקה. ליברליזם היא תפיסת עולמי. ודמוקרטיה, טוהר-מידות, שקיפות ושלום הם ערכים שלעולם לא אפסיק להאמין ולהילחם בעבורם; תהא המציאות קשה ככל שתהיה ויהיו המחירים האישיים שאשלם. ייאוש הוא לא תוכנית עבודה.

סומך עליכם.