מושל פלורידה רון דה-סנטיס
מושל פלורידה רון דה-סנטיסצילום: Yonatan Sindel/Flash90

מושל פלורידה, רון דה-סנטיס, המתמודד על כהונה נוספת בתפקיד, זכה לתמיכה פומבית משגריר ארה"ב בישראל לשעבר דיוויד פרידמן.

בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו הביע פרידמן תמיכה בדה-סנטיס לכהונה נוספת בתפקיד מושל פלורידה, ואף הודה לו על תרומתו לשיפור יחסי ארה"ב וישראל וכן על חיזוק היחסים בין פלורידה וישראל.

"אני גאה לתמוך בידידי רון דה-סנטיס בבחירות הקרובות למושל פלורידה. תודה לך המושל על כל מה שעשית למען הקהילה היהודית של פלורידה ועל חיזוק היחסים בין ארה"ב וישראל והיחסים בין פלורידה וישראל. לארבע שנים נוספות!", צייץ פרידמן.

הבחירות למושל פלורידה יתקיימו ביום שלישי הקרוב, וסקרים אחרונים הצביעו על יתרון של דה-סנטיס על יריבו הדמוקרטי צ'ארלי כריסט. בסקר שהתקיים ביום רביעי האחרון זכה דה-סנטיס ל-52.6 אחוזי תמיכה, מול 42.9 אחוזי תמיכה ליריבו הדמוקרטי. כריסט כבר כיהן בעבר כמושל פלורידה בין השנים 2007-2011, ובחמש השנים האחרונות היה חבר בית הנבחרים מטעם פלורידה.

דה-סנטיס נחשב לאוהד ישראל ונמצא ביחסים טובים במיוחד עם הקהילה היהודית בפלורידה. בחודש יולי בשנה שעברה ביקש דה-סנטיס להכניס את חברת הגלידות "בן אנד ג'ריס" לרשימת החברות שנגדן תיפתח בחקירה בעקבות ההחלטה להחרים את הישובים מעבר לקו הירוק. הוא גם התבטא פעמים רבות בעד מדינת ישראל והביע דאגה מהאנטישמיות המתגברת בארה"ב.