מחדל חיסונים בבית ספר בפתח תקווה
מחדל חיסונים בבית ספר בפתח תקווהפלאש 90

תלמיד כיתה ב' בבית הספר היסודי "קפלן" בפתח תקווה, אולץ אתמול לבצע חיסונים בפעם השנייה בתוך שבועיים, זאת חרף העובדה שהתעקש מול אחות מחברת "פמי", האחראית על החיסונים בבתי הספר ברחבי הארץ, כי התחסן כבר לפני שבועיים.

לטענת אימו של התלמיד, האחות סירבה להקשיב לבנה שאמר לאחות של חברת "פמי" שהוא קיבל את החיסונים, והיא לטענתה חיסנה אותו בכוח.

הילה, אימו של הילד, הדגישה בפני חדשות 13 כי היא איננה מתנגדת לחיסונים, ובנה חוסן בכל חיסוני השגרה. "בני המפוחד שהיה בהלם, ציין בפני האישה הזרה שהיא אחות חיצונית, שהוא כבר עשה את כל החיסונים, הפציר בה והתחנן שלא תעשה עוד פעם, וביקש שיתקשרו לאמא שלו", סיפרה הילה.

"האחות אמרה לו שדיברה איתי ואני מסכימה, רק שאותה אחות שוחחה עם האמא האחרת, שהוא הילד מהכיתה האחרת שאמור היה להיות מחוסן. האחות התעלמה לחלוטין מקריאות בני, ובבית הספר לא היה שום גורם אחראי שיעצור את המחדל הזה. בני הושפל, חוסן בכוח פעמיים באותם החיסונים שקיבל לפני שבועיים. אף אחד לא ידע, לא שמע ולא הבין שהיה כאן אירוע חריג. הכל נגמר בשקט וללא ידיעתי או ידיעת האם השנייה".

אנה נבות, יו"ר ועד ההורים העירוני, מסרה כי "המקרה צריך לזעזע את אמות הסיפים. ההתייחסות לחיסונים מזעזעת. אני מאשימה את משרד החינוך על התנערותו והוצאת האחיות הבית ספריות והעסקתן על ידי קבלן חיצוני. נושא החיסונים לא מטופל כראוי, כך גם ההתייחסות הארכאית לפנקסי החיסונים אשר לא התחדשו ולא עודכנו עשרות שנים ומונפקים כפי שהונפקו לפני 50 שנה ללא תמונה או אפשרות זיהוי מתקדמת. אסור לעבור לסדר היום וצריך להבין שהמקרה הנקודתי הוא רק טיפה באסון החינוך במדינה שלנו. הנהגת ההורים העירונית תמשיך ללוות את האמא והילד ונדאג לעשות כל שביכולתנו למנוע מקרים מזעזעים שכאלה".