מגרש כדורגל
מגרש כדורגלצילום: ISTOCK

לאיגוד השופטים נמאס. אירועי אלימות בליגה ג' שבכדורגל הן לא דבר נדיר במיוחד, ובכל זאת, נדמה כי היום (שישי) נחצו עוד קווים אדומים מצידם של אוהדים ערבים מתפרעים כנגד צוותי השיפוט במשחקים.

אחרי שכבר איימו בשביתה לאור מצב האלימות הגואה במשחקי ליגה ג' ולמרות שינוי והחמרת העונשים כנגד אוהדים ושחקנים אלימים, במשחק הכדורגל שהתרחש היום בטייבה נרשם שוב אירוע אלימות נגד צוות השיפוט חמור במיוחד.

הכל החל עם סיום משחק הכדורגל במגרש בטייבה, כאשר חבר הנהלת הקבוצה הערבית דחף את עוזר השופט. צוות השיפוט שנכח במקום הרגישו מאויימים ונאלצו לברוח לתוך החדר שהוקצה להם באצטדיון ולנעול את עצמם למשך זמן.

בהמשך הצליחו השופטים לברוח לכיוון רכבם אך אז חסמו השחקנים את הרכב בו נכח עוזר השופט ותקפו את הרכב ויושביו בבעיטות תוך שהם יורקים עליו. עוזר השופט ננעל ברכב עד שהצליח לברוח מהאצטדיון הערבי.

אירוע זה הצטרף לאירוע אלימות נוסף שהתרחש היום, בגבעת שמואל, כאשר גם שם חבר הנהלת הקבוצה עלה ליציע בכדי לקלל ולהתמעת עם צוות השיפוט. לאחר המשחק הגדיל לעשות חבר ההנהלה ונגח בעוזר השופט שניזקק לטיפול רפואי.

בועד איגוד השופטים הודיעו כי עד להודעה חדשה לא ישלחו שופטים למשחקי ליגה ג', במה שנראה כמו אובדן שליטה ואיבוד כל ערך ספורטיבי.

משה בוחבוט יו"ר ועד איגוד השופטים אמר: "האלימות גואה וההתאחדות לכדורגל ואיגוד השופטים לא עושים מספיק למיגור המקרים בליגות הכדורגל. ההשבתה השבוע היא צעד ראשון, אם לא יהיה שינוי משמעותי בשבועות הקרובים נלך להשבתה מלאה של הכדורגל הישראל".