כלבים
כלביםצילום: iStock

הרשתות החברתיות התמלאו בסרטונים שבהם נראים פלסטינים תושבי חברון צדים כלבים, תולים אותם ויורים בהם למוות.

הסיבה לתופעה המחרידה: ראש עיריית חברון, תייסיר אבו סנינה, אמר כי "כל מי שיהרוג כלב או ימסור לנו כלב משוטט או הרוג, אנחנו מוכנים לפצות אותו ב-20 שקלים". יש לציין שאבו סנינה הוא מחבל מורשע שמונה לתפקיד מטעם הרשות הפלשתינית.

ביקורת רבה הופנתה כלפי אבו סנינה, והוא חזר בו מהאמירה וטען כי דבריו הובנו באופן שגוי. לדבריו, הוא לא קרא להרג כלבים, אלא הציג רעיון שאמור היה להיות מובא לדיון במועצת עיריית חברון כחלק מההתמודדות עם תופעת הכלבים המשוטטים, שמהווה מטרד לתושבים רבים.

קשה לצפייה:

"הכלבים המשוטטים זו סכנה לילדים ברחובות, היו מקרים שילדים נפגעו, הכלבים גורמים נזקים, ומאות תושבים פנו אליי בבקשה לפתור את הבעיה. ההתבטאות הוצאה מההקשר, אני הצגתי את זה כרעיון בניסיון למצוא פתרונות, כפי שפתרו את בעיית חזירי הבר במדינות אחרות", אמר אבו סנינה.

בעמותת "תנו לחיות לחיות" נחשפו לתיעודים המזעזעים וניסו לעצור את החיסול ההמוני של הכלבים: "מדובר במקרה מזעזע, שצריך לעצור אותו במיידי. כלבים הם יצורים בעלי רגשות, הם לא חלק ממטווח, לא הגיוני שירו בהם סתם ככה ברחוב וכולם ישתקו. צריך לזכור שירי בכלבים משוטטים מותר לצערנו גם בארץ, רק שפה אין תיעודים. הגיע הזמן להפסיק את הירי בכלבים ולעבור לפתרון הומני של עקר חסן החזר".