נדב אבקסיס
נדב אבקסיסצילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת

הקומיקאי נדב אבקסיס התארח אצל דני קושמרו ב''אולפן שישי'', והדף את המתקפות משמאל נגד חברי הכנסת של הציונות הדתית ועוצמה יהודית, ובפרט נגד נגד הח"כ המיועד יצחק וסרלאוף שהתבטא נגד מצעד הלהט"ב.

אבקסיס, איש קהילת הלהט"ב, סיפר בהתרגשות לקושמרו כי "אבא של יצחק וסרלאוף, הרב יששכר וסרלאוף, היה ראש הישיבה שלי ארבע שנים. כשאני יצאתי מהארון אני הלכתי אליו הביתה, זה מתועד אפילו, והוא אמר לי: 'אני מקבל אותך ואוהב אותך כמו שאתה, עם מי שאתה'. אבא של יצחק וסרלאוף".

אבקסיס התייחס לדבריו של יצחק וסרלאוף עצמו בשבוע שעבר: "עכשיו יצחק וסרלאוף אומר 'אני לא תומך במצעדים', אז מה אם הוא לא תומך? רגע, אז מה? הוא גם אמר: 'אני גם לא אצביע נגד, לא אעשה כלום'. אז מה? הוא חייב להיות בעד?", חתם אבקסיס.

נדב אבקסיס מתייצב לצידו של יצחק וסרלאוףחדשות 12

ראש הממשלה הנבחר בנימין נתניהו אמר ביום שישי בשיחות סגורות כי "לא תהיה שום פגיעה במצעדי הגאווה או בסטטוס-קוו הקשור בקהילת הלהט"ב".

הדברים נאמרו על רקע התבטאויות של חברי רשימת הציונות הדתית, שלפיהן בכוונתם לפעול לביטול מצעדי הגאווה.

ח"כ אבי מעוז אמר כי הממשלה החדשה "תבחן את האפשרות לבטל את מצעד הגאווה ולבטל הטבות וזכויות אחרות של קהילת הלהט"ב". עוד אמר מעוז בגלי צה"ל כי "נבחן את ביטול מצעד הגאווה מבחינה משפטית. מי עושה בפרהסיה הציבורית מצעד שכל כולו פרובוקציות? אתה יודע כמה מצעד כזה בירושלים פוגע בנו?".

האגודה למען הלהט"ב מסרה בתגובה לדברי נתניהו: "כל ניסיון לפגיעה בזכויות להט"ב או במרקם החיים שלנו - בחקיקה, בתקציבים, בנהלים ובמדיניות שלטונית - יענה בתגובה ציבורית רחבה. ראש הממשלה הנבחר נתניהו, הכרזת ערב הבחירות 'אהיה ראש הממשלה של כולם' ולכן חובת ההוכחה היא עליך. את ההתייחסות לאיומים מצד שותפיך הקואליציוניים לפגיעה ב'סטטוס קוו' של הקהילה הגאה אנו מצפים ומצפות שתעשה בפומבי ולא כהדלפה מתוך שיחות סגורות".