כלב
כלבצילום: ISTOCK

תיעודים קשים של כלבים נרדפים, ובחלק מהפעמים ניצודים בחברון, צצו ברשתות בימים האחרונים, אחרי הצהרת ראש העיר תיסיר אבו-סנינה, ולפיה 20 שקלים ישולמו לכל אדם שיהרוג כלב רחוב.

בשיחה עם כאן חדשות אמר אבו-סנינה כי "זה היה רעיון בהומור".

לדברי ראש העיר, הרעיון הוצע כדי להתגרות בארגוני זכויות החיות, וכל הקשורים בדבר "כדי שיעשו את תפקידם ויטפלו בתופעה המסוכנת של כלבים משוטטים". עוד אמר אבו-סנינה כי העירייה לא באמת משלמת לאנשים 20 שקלים בעבור הרג כלבים, והכחיש את הטענות לפיהן הם ניצודים בשל דבריו.

בישראל העבירו לרשות הפלסטינית מסרים שיעצרו את התופעה הבזויה, אך נכון לעכשיו לא נראה שהם מצליחים להשתלט על האירוע. הסיפור הכה גלים לא רק בזירה הפלסטינית המקומית, אלא גם יצר עניין מעבר לים, בכלי תקשורת בין-לאומיים, שהביאו בין השאר את התנגדות האיגוד הפלסטיני לצער בעלי חיים לדבריו של ראש העיר. הדברים הללו של אבו-סנינה עוררו סערה ברשתות החברתיות, שם היו גם מי שקראו לפיטוריו.

בכאן חדשות דווח כי לא ברור כמה כלבים נהרגו בשל דבריו של ראש עיריית חברון, שסוחפים גם פלסטינים ממקומות אחרים בשטחי הרשות. הכלבים הפכו כעת למקור פרנסה ושעשוע מעוות בעבור חלק מתושביה, בהם יש גם מי שמבין שציד כלבים נטול רסן לא הוא הפיתרון, ושניתן לפעול אחרת, כדי להיטיב עם הכלבים, וגם עם בני האדם.