פעילות מעצרים של כוחות צה"ל
פעילות מעצרים של כוחות צה"לצילום: דובר צה"ל

ועדת הצל"שים המטכ"לית בחרה להעניק צל"שים ליחידות שנטלו חלק משמעותי במבצע "שובר גלים" לאור הישגיהן בלחימה והחליטה כי סיירת גולני והימ"מ יקבלו את צל"ש הרמטכ"ל. יחידת דובדבן ויחידת המסתערבים של מג"ב איו"ש יקבלו צל"ש אלוף.

הצל"שים יוענקו ליחידות בטקס ההוקרה של פיקוד מרכז למבצע "שובר גלים" שייערך ביום שלישי.

אביב כוכבי אמר: "בחרנו להעניק ציון לשבח, ליחידות אשר בלטו בפעילותן במהלך מבצע 'שובר גלים' לסיכול הטרור באיו"ש, מנעו פיגועים בעורף והגנו על אזרחי מדינת ישראל. כוחות צה"ל יחד עם כוחות הביטחון פועלים מידי לילה ויום לסיכול הטרור באיו"ש, כאשר מרבית הפעילויות הללו כרוכות ברמה מקצועית גבוהה ובסכנת חיים של ממש. נוסיף להגן ולשמור על אזרחי מדינת ישראל, זוהי משימתנו העליונה".

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב הוסיף: "גאווה גדולה למשטרת ישראל ולמשמר הגבול בכלל, ולימ"מ ולימ"ס איו"ש בפרט, ובעיקר עדות נוספת לחשיבותן במאבק בטרור הפלסטיני ובהגנה על ביטחונם של אזרחי ישראל - כמו גם לשיתוף הפעולה המרשים שלהן עם צה"ל ושירות הביטחון הכללי".

"כמעט מדי לילה יוצאים לוחמי היחידות הללו אל לב ליבם של מחנות הפליטים, הערים והכפרים הפלסטיניים כדי להניח את היד על המחבלים ושולחיהם וללכוד אמצעי לחימה שנועדו להרוג בנו, תוך שהם חותרים למגע ומסכנים את חייהם. הם עושים זאת בנחישות, באומץ לב, במקצועיות, בתחכום ובמסירות יוצאי דופן - מבינים את גודל המשימה ואת משמעות השליחות".

"הלוחמים והמפקדים ביחידות הללו - הטובים שיש למדינת ישראל - והם מגיעים מכל מגזרי האוכלוסייה במדינה. הצל"שים שהימ"מ וימ"ס איו"ש מקבלות הם רק נדבך אחד בתרומה חסרת התקדים של משטרת ישראל לביטחון הלאומי שלנו. אני גאה ביחידות הללו, וגאה במפקדים ובלוחמים שלהן. אשרי העם שאלו הם בניו", דברי בר-לב.