עמוס בשירי חברו של אמיר חורי
עמוס בשירי חברו של אמיר חוריצילום: דוברות המשטרה

המשטרה חושפת היום (ראשון) כי עמוס בשירי הוא השוטר שחיסל את המחבל שביצע פיגוע ירי בבני ברק במרץ 2022 וגרם למותם של חמישה אנשים.

עמוס בשירי ואמיר חורי ז''ל היו חברים בצוות 417 והיו בדרכם לפיגוע בבני ברק על אופנוע עליו נהג אמיר ומאחוריו ישב עמוס.

מפכ''ל המשטרה יעניק מחר את עיטור האומץ לרס"מ עמוס בשירי ורס"ב אמיר ח'ורי ז"ל שנטרלו את המחבל בטקס הענקת העיטורים של משטרת ישראל.

בתיעוד אותו מפרסמת המשטרה לראשונה, רס"ב בשירי מתאר מול המצלמה את הרגעים הדרמטיים עם קבלת הדיווח אודות הפיגוע ועד לנטרול המחבל, ואת הגעגועים לאמיר וקשר הדם עם משפחת ח'ורי.

מחר, בטקס העיטורים של משטרת ישראל, בו יוענקו עיטורים וציוניים לשבח ל-70 שוטרים ואזרחים על תפקודם ב-33 אירועים ומבצעים ברחבי הארץ, יוענק עיטור האומץ לבשירי ולמשפחתו של ח'ורי ז"ל, סיירים-אופנוענים מתחנת בני ברק של מרחב דן במחוז תל אביב, על נטרול המחבל בפיגוע בבני ברק.

טקס העיטורים יערך במעמד השר לביטחון הפנים עמר בר לב, מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי וסגל הפיקוד של משטרת ישראל. הטקס יכלול אירועים מבצעיים מהשנתיים האחרונות בהם יועטרו שוטרים ואזרחים על פעילות הירואית בעת מילוי תפקידם באירועי חירום, הצלת חיים, מאבק בפשיעה ופיגועים.

"בשבועיים האחרונים ליווינו את רס"מ בשירי בזירת הפיגוע בבני ברק, בביקור אצל משפחת ח'ורי וליד קברו של אמיר ז"ל ושמענו ממנו את תיאור האירוע הקשה, ההתנהלות המבצעית של צוות 417 מרגע קבלת הדיווח על הירי ברחובות בני ברק, על הגעגועים לאמיר והקשר המשפחתי שנוצר עם משפחת ח'ורי", ציינו במשטרה.