יהודית קצובר ונדיה מטר
יהודית קצובר ונדיה מטרצילום: אסתר אליהו

בהובלת תנועת הריבונות שיגרה קבוצת ארגונים, מנהיגים ואנשי התיישבות מכתב לחברי הכנסת של הקואליציה המסתמנת ובו קריאה לכלול בקווי היסוד של הממשלה הבאה את החלת ריבונות ישראל ביהודה ושומרון.

לאחר דברי הברכה על ההישג לו זכה מחנה הימין בבחירות האחרונות, קוראים החתומים על המכתב לחברי הכנסת: "אנו פונים אליכם בימים אלה של ראשית המו"מ להרכבת הקואליציה הבאה כדי להגשים את חלומו היסטורי של עם ישראל להחלת ריבונות ישראל על ארצו. דירשו ופעלו לכלול את החלת הריבונות הישראלית על יהודה ושומרון בקווי היסוד של הממשלה הבאה".

מנסחי המכתב ומובילי היזמה, יהודית קצובר ונדיה מטר העומדות בראש תנועת הריבונות, מזכירות כי "החלת הריבונות הפכה במערכות הבחירות האחרונות להבטחה חוזרת ונשמעת מפי מנהיגי הימין. מנהיגי המחנה הבינו שהעם בישראל חפץ להגשים את חזון וחלום הריבונות הישראלית על הארץ כולה, ומתוך כך הפכו את החלת הריבונות לחלק בלתי נפרד ממצעם האידיאולוגי. העם אמר את דברו והביע תמיכה במובילי חזון הריבונות. כעת הגיע שעת פירעון ההבטחה. ממשלת ימין הולכת ומוקמת, ועל מנת שאכן יקבל העם את רצונו ומבוקשו על המנהיגים לכלול בקווי היסוד של הממשלה את חזון החלת הריבונות ביהודה ושומרון".

השתיים מדגישות ומוסיפות כי "אל לה למנהיגות המדינית והפוליטית להסתפק בהכללת הריבונות בקווי היסוד בלבד. נעמוד על המשמר על מנת לוודא שאכן נעשים צעדים של ממש להגשמת החזון ולמימוש רצון העם. העם בישראל מצפה למנהיגות מובילה שתהווה מנוף של ממש להגשמת החזון הציוני".

עוד מציינות קצובר ומטר כי "בניגוד להצעות שהועלו בעבר, על חברי הכנסת של מחנה הימין לוודא שמהלכי הריבונות מקודמים ללא הסכמה ישראלית להקמתה של מדינה פלשתינית בארץ ישראל."

לעיון בקריאה לחברי הכנסת