לימודי אנגלית
לימודי אנגליתFREEPIK

למעשה, ניתן להתייחס אל השפה זו כאל השפה השנייה בישראל, בגלל שהשימוש בה תכוף ביותר, כמעט בכל רמה בחיינו. אנגלית היא השפה הבינלאומית העיקרית היום ברוב העולם. אם בעבר שפות שונות כמו צרפתית וספרדית היוו איזה שהיא תחרות מסוימת עבורה, במיוחד בזמנים בהן הייתה שליטה אירופאית מסיבית בכל מיני חלקים נרחבים מהעולם, האנגלית הלכה ותפסה את המקום שלה בתור השפה העיקרית שיש לתקשורת בין התושבים השונים של מקומות ובמדינות שונות. בגלל שאנגלית היא השפה הבינלאומית של היום, יש לה חשיבות גדולה מאוד לכך שהילדים, בני הנוער והמבוגרים ישלטו בצורה טובה בשפה.

איך הילדים לומדים את השפה החדשה

רכישת של שפה חדשה היא תהליך מאוד מורכב, תינוקות מסוגלים לקלוט את השפה רק בעזרת שמיעה והסתכלות מסיבית בסביבה שלהם. התכונה הזאת מאפיינת גם ילדים שהם קצת יותר גדולים. המוח הגמיש שלהם מסוגל לקלוט את השפה חדשה בצורה די מהירה, במיוחד שהם נחשפים אליה בצורה אינטנסיבית. בגלל שתינוקות יכולים ללמוד שפה בצורה טבעית ומולדת, יש הרבה מאוד משחקים לילדים אשר בהם ישנו טריגר שמיעתי של כל מיני מילים בשפה זרה, ולא רק בשפה העברית. בגלל זה יש חשיבות מאוד רבה לכך שהם ילמדו את השפה האנגלית בבית הספר כבר בשלב יותר מוקדם. תלמידי בית ספר יסודי ילמדו את השפה החדשה הזאת בצורה מהירה יותר מתלמידים בוגרים, ובגלל זה ברוב בתי הספר במערכת החינוך בישראל מתחילים כבר בלימוד השפה האנגלית מכיתה ד’ או ה’.

פיתוח היכולת

הרבה מאוד מחקרים מראים שלימוד של שפה עוזר לפיתוח של יכולת הלמידה ועוד המון יכולות קוגניטיביות נוספות. כפי שנאמר, לימוד אנגלית מגיל צעיר מאוד עוזר להתפתחות של הילדים ויכול לעזור להם לממש את הפוטנציאל הגדול שלהם בעתיד הקרוב והרחוק. המוח האנושי בעל יכולת מדהימה של למידה של דברים חדשים אפילו גם בגיל הרך או בגילאים של בית הספר היסודי, וכשמשתמשים בשיטות הלימוד אשר מותאמות אל הגילאים אלה, אפשר ללמד את הילדים אנגלית בצורה יעילה וכיפית.

דרכים שונות ללימוד אנגלית

אם אתם רוצים ללמד את הילדים שלכם אנגלית גם מעבר אל המסגרת הבית ספרית, יש המון דרכים טובות לעשות את זה. אחת מהאפשרויות היא לימוד דרך האונליין. יש המון קורסים אשר אפשר ללמוד מהם באינטרנט, בתשלום וגם בחינם. לעוד פרטים על לימוד אנגלית לכיתה ד או על לימוד אנגלית לכיתה ה, לחצו על אחד הקישורים. חלק מן הקורסים האלה כוללים בתוכם גם שיעורי וידאו מוקלטים, וחלק מהם מתבצעים בתור לימוד בעזרת משחק. האפליקציה “i-fal” זאת אפליקציה לישראלים אשר מלמדת אותם אנגלית פנים מול פנים עם מספר מורים לאנגלית. דרך מעולה נוספת ללימוד של השפה האנגלית בגיל צעיר היא בעזרת חשיפה מבוקרת אל סדרות טלוויזיה באנגלית, לסרטונים ביוטיוב שמתאימים לגיל שלהם וכן שימוש במשחקי מחשב ובכל מיני אפליקציות באנגלית.

סיכום

השפה האנגלית היא שפה סופר מרכזית בהמון תחומים בחיים שלנו. בשביל לגדל ילדים שבאמת שולטים היטב בשפה הזאת, חשוב מאוד לחשוף אותם אל תכנים באנגלית כבר בגיל המוקדם. חשיפה שכזו יכולה להיות מאוד שימושית עבורם בשלבים שהם מאוחרים יותר בהתבגרות שלהם, ולהעניק להם הנאה משליטה טובה יותר במקורות ידע ומידע בכל מיני אתרים באינטרנט. לימוד שפה הוא הדבר החשוב ביותר בשביל עתידם, ואפשר לבצע אותו גם בעזרת משחקים מהנים אשר הופכים את הלמידה אל חוויה כיפית ומתמשכת.