ליז טראס
ליז טראסצילום: רויטרס

ראש ממשלת בריטניה לשעבר, ליז טראס, ישבה לפני מספר ימים עם חברה לארוחת צהריים באחת המסעדות העמוסות בלונדון.

זמן קצר לאחר מכן ביקשה טראס את החשבון, וכאשר הוציאה את כרטיס האשראי שלם על מנת לשלם עבור הארוחה הופתעה לגלות כי הכרטיס נדחה והיא לא יכולה לשלם עבור הארוחה.

על פי עדויות של מספר נוכחים במסעדה ניסתה טראס הנבוכה להעביר את כרטיס האשראי מספר פעמים אך ללא הצלחה. בסופו של דבר נחלצה חברתה לעזרתה ושילמה עבור הארוחה, בשווי פחות מ-20 פאונד, בכרטיס האשראי שלה.

אחד הסועדים במסעדה סיפר על התקרית המביכה, וכיצד טראס מיהרה לצאת מהמסעדה כאשר היא נבוכה לחלוטין: "המסעדה הייתה ממש עמוסה וליז טראס אכלה שם ארוחת צהריים עם חברה. הן פטפטו והיו שם כנראה כשעה, אבל כאשר המלצר הביא את מכונת כרטיסי האשראי כדי לשלם את החשבון, הכרטיס שלה נדחה. אפשר היה להבחין שהיא התעצבנה, אז היא ניסתה את זה שוב. בסופו של דבר החברה שלה התערבה כדי להסדיר את החשבון. כולם במסעדה יכלו לראות מה קורה, וכמה אנשים התבדחו על כך שברור שהיא לא מקבלת יותר את משכורת ראש הממשלה. כשהיא עזבה זה היה נראה כאילו היא לא יכולה לעזוב מהר מספיק", סיפר אחד הסועדים.

זו לא הפעם הראשונה בה טראס מעורבת בתקריות מביכות. לאחרונה היא נאלצה להחליף מספר פעמים את הטלפון הנייד שלה, לאחר ששירותי הביטחון הבריטיים חשדו כי הטלפונים ברשותה נפרצו פעם אחר פעם על ידי גורמי ביון של מדינות זרות.