הרצוג במהלך הצילום הקבוצתי
הרצוג במהלך הצילום הקבוצתיUAE Presidential Court/Handout via REUTERS

הרשתות החברתיות בערבית סוערות בעקבות תיעוד מתוך וועידת האקלים בשארם א־שייח' שבו נקלטו נשיא המדינה יצחק הרצוג וראש ממשלת תוניסיה נג'לא בודן רמדאן מנהלים שיחה.

גולשים ערבים כתבו ברשת הטוויטר כי מדובר ב"נורמליזציה ישירה בין תוניסיה לישראל". גולשים נוספים הגיבו לתיעוד בחריפות, ותיארו את השיחה כ"נורמליזציה בין תוניסה לבין הכיבוש". גולש אחד כתב כי מדובר ב"בושה" ו"סקנדל", והוסיף: "נורמליזציה שקולה לבגידה".

מלשכת הנשיא הרצוג נמסר כי במסגרת צילום תמונת המנהיגים המשותפת שהתקיימה אתמול בועידת האקלים במצרים, COP-27, פנה נשיא המדינה אל המנהיגים שעמדו לצידו והציג עצמו בנימוס כמקובל.

ביחס לראש ממשלת תוניסיה וראש ממשלת לבנון שעמדו בקרבתו, משהציגו עצמם זה לזה, הובן בין המנהיגים כי לא יוכלו לשוחח. בכך הסתכם השיח בין שלושת המנהיגים.

"משבר האקלים מאיים על עצם קיומו של העתיד שאנו מבקשים עבור ילדינו. הוא מתעלה מעל פוליטיקה ותחומים גיאוגרפיים, עלינו גם להתעלות מעליהם. אני מבקש לפנות לכל האומות בCOP27 ובמיוחד לשכנינו, הקרובים כרחוקים: מצב חירום זה דורש מאיתנו לשלב כוחות. הבה נמנף שותפויות אזוריות נחוצות, לצורך יצירת מסלול אל עבר הכללה, יציבות ושגשוג, על מנת ליצור את המזרח התיכון המתחדש, המשותף. הבה נציל את העולם שאלוקים נתן לנו, שהרי כולנו- בצלמו נבראנו", אמר הנשיא.