הביקור בקבר יוסף
הביקור בקבר יוסףמועצה אזורית שומרון

חברי כנסת מסיעות הקואליציה החדשה נכנסו הלילה (רביעי) לתפילה בקבר יוסף בשכם, יחד עם עשרות יהודים נוספים ובהובלת ראש מועצת שומרון יוסי דגן וסגנו דוידי בן ציון.

במהלך כניסת היהודים למתחם קבר יוסף, מחבלים פתחו באש לעבר כוחותינו. לא היו נפגעים. לוחמי צה''ל השיבו באש וחיסלו את אחד המחבלים.

חברי הכנסת המיועדים שנכנסו לקבר יוסף: ח"כ עידית סילמן (הליכוד), ח"כ עמיחי שיקלי (ליכוד), בועז ביסמוט (הליכוד), ניסים ואטורי (הליכוד), יוני משריקי (ש"ס), אלמוג כהן (עוצמה יהודית), אוהד טל (הציונות הדתית) ולימור סון הר מלך (עוצמה יהודית).

חברי כנסת בקבר יוסף
חברי כנסת בקבר יוסףצילום: דוברות

לפני ההשבעה: חברי בלוק הימין בקבר יוסףמועצה אזורית שומרון

עמיחי שיקלי אמר: "שלושה מקומות אין אומות עולם יכולים לומר גזולים הם בידיכם ואלו הם מקום המקדש, מערת המכפלה ומקום קבורתו של יוסף. המבחן שלנו בממשלה הבאה הוא לפתח ולהעצים את אחיזתנו בכל חלקי המולדת בנגב ובגליל בבקעה ובהר ביהודה ובשומרון".

יוני משריקי אמר: "הזכות העצומה לפקוד את קברו של יוסף הצדיק ממלאת את הלב. הגענו לכאן הלילה מתוך אמונה יוקדת שארץ ישראל כולה שלנו מכח הזכות וההבטחה האלוקית. אני מודה לכוחות הביטחון ולוחמי צה"ל שיאבטחו את הכניסה לציון יוסף הצדיק ולראש המועצה האזורית שומרון ידידי יוסי דגן".

עידית סילמן: "בלילה המרגש הזה זכיתי להיכנס ולהתפלל בקבר יוסף הצדיק, השורשים וערש ההיסטוריה של העם היהודי. יוסף השביע את בני ישראל כי בצאתם ממצרים יקחו איתם את ארונו, המקום מסמל את חשיבות השמירה על ריבונות ישראלית בכל המקומות הקדושים, אחדות וערבות הדדית שהם בסיס קיומנו. שמחה על הזכות להגיע לכאן להתפלל להתחזק ולהתברך להצלחתנו בבניין הארץ ושלמותה ומכאן לחזק את עם ישראל וההתיישבות כולה".

בועז ביסמוט: "ריגש אותי מאוד לבקר בקבר יוסף, אחד המקומות המסמלים יותר מכל את אחיזתנו בשומרון ובארץ ישראל. המחויבות שלנו היא לשמור על האתרים ההיסטוריים של העם היהודי, המחברים אותנו למורשת ולארץ אבותינו. אני משבח את המועצה האזורית שומרון ומתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים בהובלת ראש המועצה יוסי דגן בדאגה ושמירה על המקום הקדוש לנו".

ניסים ואטורי: "קבר יוסף הצדיק הוא אחד מהאתרים הקדושים והחשובים ביותר לעם היהודי . הגעתי להתפלל במקום היום, מספר ימים טרם השבעתי לכנסת, היא מסר לאויבינו שלא נרתע ונגיע בבטחה לכל מקום בארץ שלנו. אני אלחם בכנסת ישראל על זכותנו בכל חלקי ארץ ישראל ונדאג להבטיח הלכה למעשה את הריבונות הישראלית בכל האתרים והמקומות הקדושים לנו".

אוהד טל: "הגענו ליוסף הצדיק להודות על ההצלחה הגדולה שזכינו לה לפני שבוע בבחירות ולהתפלל שנזכה בהקדם להקים לעם ישראל ממשלה יהודית טובה, ודווקא כאן להזכיר את המחוייבות של כולנו לארץ ישראל ויישובה".

לימור סון-הר מלך: "נכנסנו לקבר יוסף הצדיק הלילה בצער גדול. במקום להיכנס לאור יום ברוב עם כבעלי הבית, אנו נכנסים לכאן כגנבים בלילה בכניסה מצומצמת ברכבים ממוגנים. כיום כבר ברור לכולם שהסכמי אוסלו ונטישת קבר יוסף היו איוולת גדולה שעלתה לנו בדם רב, ואפשרה לארגוני הטרור להתעצם ולפרוח ברחובות שכם. הגיעה השעה לפעול להחזרת הנוכחות היהודית לקבר יוסף, ולהשיב עטרה ליושנה''.

אלמוג כהן: "זכיתי הערב לפקוד את קבר יוסף הצדיק (עד היכן שמותר לכהנים להכנס), ביחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן וח''כים נוספים. יוסף הצדיק שחיבת הארץ בערה בו ביקש לפני מותו מבני ישראל להקבר בארץ אבותינו כי ידע שעתידנו להילחם עליה. וכך נעשה. אנו נממש את הריבונות על ארצנו עד המטר האחרון בכל מקום ובכל זמן. עם ישראל חי".

צילום: דוברות
צילום: דוברות

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הודה למתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים, למח"ט שומרון אל"מ שמעון סיסו ולקצין הגמ"ר שומרון רב סרן עזריאל פרלמן. "הגיע לכאן מספר מדהים של חברי כנסת שיישבעו בעוד ימים ספורים לכנסת ישראל. מצד אחד אנחנו מגיעים לכאן בצער כי אנחנו מגיעים לכאן באישון לילה למקום כ''כ קדוש, אחרי שזרקו עלינו אבנים ובקבוקי תבערה, זו השפלה גדולה, כי צה''ל לא נמצא פה בצורה מלאה, דבר שאפילו לפי הסכמי אוסלו הארורים היה צריך לקרות.

''מצד שני אנחנו מלאי התרגשות מלהתחבר לשורשים הכי עמוקים של העם שלנו, יוסף הצדיק. אנחנו באנו לכאן כדי להתחזק ביחד על המאבק המשותף בארץ ישראל, עומדת לקום ממשלת ימין והעם בחר בממשלה הזו כדי לשלוט לא כדי לדבר. ואנחנו מצפים מהממשלה להחזיר את השליטה המלאה לקבר יוסף, להחזיר את ישיבת עוד יוסף חי, אנחנו מצפים מהממשלה להפסיק את הרדיפה כנגד הבנייה ביו"ש, להפסיק את הרדיפה כנגד המתיישבים ביו"ש, את ההפקרות הביטחונית, לחזור לאביתר ולחומש. הממשלה חדשה חייבת להפוך את הדיסקט. באנו לכאן כדי להתחזק יחד במאבק המשותף על ארץ ישראל, בערש התנ"ך בנחלתו של יוסף הצדיק''.

דגן סיפר כי ''נמצאת איתנו כאן אימו של בן יוסף לבנת הי"ד, שנרצח כאן במקום הזה ע''י המחבלים במדים המכונים משום מה שוטרים פלסטינים. אנחנו מקבלים תזכורת. החתול לא יכול לשמור על השמנת, רק צה''ל יכול לשמור על המקום הקדוש הזה. אנחנו מכאן מתחזקים אתכם יחד על בניין ארץ ישראל ועל בניין השומרון".