אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

בית המשפט המחוזי בבאר שבע, בהרכב של שלושה שופטים, גזר היום (רביעי) חמש שנות מאסר על צעיר בדואי מכפר בנגב, שפרץ לבית ביישוב סמוך עם חוליית גנבים ותקף מינית ילדה בת עשר. בנוסף, נגזר עליו קנס של 70,000 שקלים פיצוי לקורבן.

הצעיר הבדואי הורשע בהסדר טיעון במעשה מגונה בקטינה, התפרצות למקום מגורים ובניסיון למעשה סדום.

אביה של הילדה תקף את גזר הדין בריאיון בכאן רשת ב: "כהרגלם בקודש, שופטי ישראל מרחמים על העבריין ולא מתייחסים לנפגע העבירה. חצי מגזר הדין היה הסיבות למה להקל עליו. בסוף היא גזרה עליו חמש שנים, מתוכן אני לא יודע כמה הוא ישב – התנהגות טובה יורידו לו. תיק תק זה יעלם. זאת לא הרתעה, זה לא עונש. אני מרגיש מבוזה".

לפי כתב האישום המתוקן, התוקף, אז בן 17, הגיע באישון לילה בפברואר בשנה שעברה עם שניים נוספים, אחד מהם בן 16, ליישוב בדרום הארץ. שני הנערים התפרצו לבית הקורבן בזמן שני הבית ישנו בחדריהם, ואילו השלישי המתין להם ברכב.

בשלב מסוים נכנס הנאשם לאחד מחדרי השינה שבו היו באותה העת הילדה בת ה-10 ואחיה הקטנים. הוא התיישב ליד הילדה שהייתה ערה ונישק אותה בחוזקה בפניה. הילדה שאלה את הנאשם לפשר מעשיו והוא אמר לה "אל תדאגי", אך חרף זאת ביצע בה ניסיון למעשה סדום. לאחר מכן הוא יצא מהחדר והילדה קראה לאביה. הנאשם והנער הנוסף יצאו מהבית, רצו אל הרכב שבו המתין להם השותף המבוגר מהם ועזבו את המקום.

לאחר האירוע המזעזע שהסעיר את אזור הנגב סיפר האב: "זוועת הזוועות, חלום בלהות, שני רעולי פנים בני מוות עושים מה שעושים לילדה בת 10 ששוכבת בשמלת השבת במיטה שלה במקום הכי בטוח בעולם ואתה מבין שאם הייתי יורה, אני האשם".

"הוא בדק, בחר מה שהכי מתאים לו ואז עשה את מה שעשה. הכול במודעות מוחלטת עם עוד בן אדם שמאיר לו בפנס על הפנים של הילדה שלי, ואז אחת הבנות צעקה והם ברחו. כשיצאתי ראיתי אותם, הוצאתי את הנשק והם ברחו", הוסיף האב.

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, הגיב לעונש המופחת שהוטל על התוקף, "אירוע חמור ומזעזע שממחיש את הבעיה הקשה במערכת המשפט. מחבל שפגע לא רק בילדה ובמשפחתה, אלא בכלל תושבי המדינה, צריך להינמק בכלא לשנים ארוכות ולא לקבל שום עסקת טיעון. האירוע החמור הזה פוגע קשות בשאריות האחרונות של מה שנשאר מההרתעה הישראלית בנגב ובכלל".

לדבריו, "שום ילדה ישראלית לא צריכה לחשוש לצאת לרחוב ובוודאי שלא בביתה. הגיע הזמן להיות בעלי הבית, להחזיר את המשילות ואת הביטחון לתושבי הדרום, לקבוע עונשי מינימום לפשעים הללו ולתת לכל ילד וילדה ביטחון".

תנועת רגבים מסרו בתגובה: גזר הדין המגוחך של 5 שנות מאסר בלבד, מוכיח שוב שהיעדר המשילות נובע גם מהחלטות בית המשפט ומהרוח הנושבת בו. אובדן המשילות איננו רק בעצם הארוע המזעזע והקשה, של עבריין בדואי שלא חשש מלהיכנס לבית המשפחה, ולבצע בילדה את זממו כשהיא בחדרה. אובדן המשילות הוא בעובדה שפעם אחר פעם מערכת המשפט לא מבינה את הצורך בשידוד מערכות מול הפשיעה המשתוללת והיעדר תחושת הביטחון לאזרחים - ברהט ובבאר שבע כאחד, ומסתפקת בענישה קלה גם במקרים כה מחרידים.
לציבור הישראלי נמאס והוא מצפה מהממשלה החדשה לעשות שינוי אמיתי. את הצורך בשטח כולם מכירים, עכשיו הזמן למעשים".

יו"ר מועצת ארגוני הנשים בישראל, אושרית סטבון, מבקרת בחריפות את החלטת השופטת: "אני לא מסוגלת להבין כיצד ידה של השופטת לא רעדה מבושה כשהעזה להישיר מבט להורי הילדה ולחתום על גזר דין מגוחך של חמש שנות מאסר בלבד, שמתוכם צפוי התוקף לרצות רק 3 שנים בפועל בלבד. גם העונש החמור ביותר לא היה יכול לכפר על עוצמתה הזוועה של מפלצת שחודרת בלילה למיטה של ילדה קטנה, רוצחת את נשמתה ונוטלת את ילדותה, תמימותה ושמחת חייה. כשאני נחשפת לעוולה השיפוטית שנעשתה היום, עולה לי השיר שכתב המשורר חיים נחמן ביאליק אחרי הפרעות בקישינב: 'וארור האומר: נקום! נקמה כזאת, נקמת דם ילד קטן עוד לא ברא השטן. וייקוב הדם את התהום! וייקוב הדם עד תהומות מחשכים, ואכל בחושך וחתר שם! ואני אומרת למפלצת הזו, דמעה של ילדה קטנה עוד לא ברא השטן, 5 שנים אינם הולמים בשום צורה את חומרת המעשה. הנקמה האמיתית תגיע מהשטן".