הרב טאו
הרב טאוצילום: איתן שויבר/TPS

אל"מ במיל' גבע ראפ, לשעבר סגן קצין חי"ר וצנחנים ראשי, מתייחס לטענות שנשמעו לאחרונה כלפי נשיא ישיבת הר המור, הרב צבי ישראל טאו.

"עולה סוגיה בציבוריות שלנו היום שאישה פגועה בנפשה, מאובחנת קשה מאוד, באה בטענות אל רב שלעדות רבים מעולם לא הכירה, כאילו פגע בה בצעירותה, רב חשוב, רב גדול, רב משמעותי, רב צדיק, רב של רבים, ואז מתחיל, טורנדו של תגובות", אומר ראפ.

"מאוד מצער כי הרבה אנשים נופלים בפח, אבל זה לא סתם פח של שמירת הלשון, רכילות, הוצאת שם רע, אלא גם פגיעה בכבוד תורה בצורה הכי קשה שבעולם. מה נותן לאנשים הצדקה? שכבר שמעו שהיה מישהו שהתייחסו אליו כאל רב והוא פגע, אז אומרים: אם יש רב, 1, 2 או 3, מתוך עשרות אלפי רבנים או מאות אלפים, אם יש כאלו שפגעו, אז בעצם כל מי שנושא תואר רב, הוא מועד להיות פוגע. ואם יצא ציוץ כמו שאומרים על איזה רב, קודם כל יהיה הרב אשם והותרה הלשון של כולם לדבר, עד כדי כך שראיתי מישהו שולח הודעה כזו: אותה אשה שהיא פגועה בנפשה והתלוננה על רב גדול, מאז שהתלוננה עברו חודשים ואף תלונה נוספת לא הופיעה, ואומר אותו אומר, אף אחד לא התייחס לתלונה שלה. אז מה יהיה אם ימצא שהיא צודקת, איך נראה פנינו כל החברה על זה שלא השמענו קול צעקה על אותו רב?".

גבע ראפ
גבע ראפצילום: ערוץ 7

"תראו איזה מהלך של מלכוד עצמי כמו כלב הרץ אחרי זנבו ללא הפסק נוצר פה", ממשיך ראפ. "רב צדיק ממש עליון וקדוש, גדול הדור או מגדולי דורנו ממש, בעל שליחות אלוקית מופלאה בדורנו, שכל אחד יודע איזה אישיות של עדין וצדיק, בגלל שפעם היה רב שסרח, הוא יהפוך עכשיו לחיצי האשמות ורדיפות כי אחת אמרה מה שאמרה, אני גדלתי לא בחברה הדתית אבל שם היה פתגם שאומר: אם אמרו שאחותך פרוצה בשוק, לך תוכיח שבכלל אין לך אחות, כל מקום שתלך יסתכלו עליך שאתה האח של ההיא, בכלל אין לך אחות אבל אתה לא יכול להוכיח יותר , או כמו אותו שיר ידוע: הוא לא ידע שהוא כזה".

"מזמן אמרו כבר דורשי רשומות: מה שכתוב בתורה: ויפתח את פי האתון, אל תקרי אתון אלא עיתון, דפים זולים בתפוצה רחבה שפרנסתם מתבססת על רצון המוני לקנות. גילו שיש בהמון רצון לשמוע רכילויות, אז העיתונים מינו מיני עורכים ומיני כתבים שזה המקצוע שלהם: לשון הרע, רכילות, והוצאת שם רע, הדבר הזה בעם ישראל דורש הוקעה נוראה, כי שמירת הלשון היא דבר כל כך יסודי בעמנו, עד כדי שאומר הרב צבי יהודה קוק שהקדוש ברוך הוא שלח אלינו את רבי ישראל מאיר מראדין שנקרא החפץ חיים על שם ספרו, וספרו על שם הפסוק : מי האיש החפץ חיים, אוהב ימים לראות טוב, נצור לשונך מרע, והוא חיבר חיבור הלכתי מה מותר ומה אסור, וגם חיבור מחשבתי מוסרי תפיסתי איך להזהר מהנפילה בפח הנורא הזה".

חז"ל אמרו שיש 3 עבירות נוראיות שעוברים עליהן ביהרג ואל יעבור: שפיכות דמים, גילוי עריות ועבודה זרה ולשון הרע כנגד כולם, אומר הרב צבי יהודה: לא סתם שלח הקב"ה את החפץ חיים בדור שלפני בניין המדינה כדי להכשיר את הקרקע הלאומית לגאולה, לבנות עם וחברה זה לעבור מגלות לגאולה, הגלות נמצאת במדרגה המעשה והעם מתעלה על מדרגת הדיבור שהיא ארץ ישראל בואכה מדרגת המחשבה של הר הבית, של המקדש. במדרגת הדיבור בוודאי שצריך להיות איזה דיבור, הכוח המחבר בין אנשים, לא המפריד, הגאולה תלויה באהבת חינם ולא בשנאת חינם. כל השולח יד, לשון הרע על מישהו, כל שכן על רבנים צדיקים וחסידים, בזה הוא ממש פוגע באושיות תקומת המדינה, הרי בשנאת חינם חרבנו וגלינו, באהבת חינם נגאלים".

"אין דבר יותר הרסני לאהבת חינם מדגי רקק המשמיעים ברבים את לשון הרע שלהם, הוא נורא באחד על אחד, אבל ברבים המציאו עוכרי ישראל את המושג זכות וחובת הציבור לדעת, וזה הפוך מהתורה שאומרת: יש איסור להודיע ולדעת, כמובן נגיד בסוגריים שצריך ומותר לדבר עם 4 עיניים עם האבא של, המורה של, או הרב של, אם אתה חושב שיהיה פה לתיקון והשפעה חינוכית. אבל רק על פי 2 עדים יקום דבר, אז מי שהולך לדבר לשון הרע כדי לתקן לכאורה יהיה מותר אבל צריך מאוד להזהר שזה אדם מהימן שחקר ובדק, שאין לו נגיעות של שנאה ועוינות ובאמת פונה בצנעה, ובאמת דבר מועיל, ומי ששמע אותו אסור לקבל ולהאמין אלא לחשוש לדבר, אלא וידוא שאין פה בעיה".

יגידו המתחסדים והמצטדקים שמאוד חשוב להפיץ את אותו דבר של אשה קשת יום ונפש לגבי אותו רב כדי להזהיר את הציבור, חברים, על איזה ציבור מדובר? על איזה אזהרה? רב שספון בחדרו לפני ולפנים, מקפיד על קלה כבחמורה בטהרה ובצניעות, בלי יחוד, את מי בכלל הולכים להזהיר פה? ולהזהיר ממה? ממה שאין לו לא סימוכים ולא תימוכים? אומר אותו כתב: איך ניתן את הדין שאף אחד לא דיבר על זה, לאן הדרדרנו?

"צריך לקרוא פה קריאה גדולה לזהירות עצומה בישראל בשמירת הלשון, בטח בין אדם לחבירו, בטח ברבים ובציבור, בטח צריך להפסיק את גלי התקשורת, שאלתי את הנכדים: איזה חוקים הייתם מחוקקים בממשלה החדשה? אחד אמר שמירת שבת ברשות הרבים, אחד אמר להפסיק את הערבוב בנים ובנות ביחידות הקרביות, דברים יפים, אני ישר הייתי אומר: סגור את התקשורת, המערכות הציבוריות של לשון הרע, נחזור לטהרת הדיבור והאוזן. פעם אמרו שטלוויזיה היא מסוכנת, יש לה קרינה מי שיושב קרוב, גם על הטלפון הנייד אמרו את זה, גלי האתר, הכי מסוכן, שמאתרים את הגועל והרפש. מישהו פעם שמע רדיו, אמרתי לו: לא חבל על הנפש שלך? הוא אמר לי: אני רוצה לדעת מה קורה, אמרתי לו: מה קורה בה' אבל ברדיו אתה שומע מה קורא בא', הקריין, אני יגיד לך מה הקריין קורה: מה שכתבו לו העורכים שמשלמים להם משכורת על פי בעלי המדיה הקולקלה הזו, כשאני מידי פעם שומע חדשות, זה לא בשביל לדעת מה קורה במציאות, אלא לדעת מה רוצים אותם מהנדסי תודעת הקהל שבנו, לאן הם רוצים להנדס".

"אני אגיד לכם מה המסקנה שלי: הם רוצים להנדס אותנו שעם ישראל לא עם סגולה, הוא בכלל לא עם אחד, חדשות זה כמה דקות, אין זמן וצריך להביא רק את מה שחשוב, למשל לא יהיה בחדשות דבר מאוד חשוב: שיש אחד בירושלים שבזמן שעושה הליכה מדבר נגד לשון הרע, זה דבר מאוד חשוב, הוא לא יופיע בחדשות. הם יביאו את הדברים הבאים: כל מה שיראה על שסעים בחברה הישראלית עד כדי לטעון שבכלל זה לא עם אחד. פה על ספרדים או אשכנזים, לא אומר שלא צריך לתקן בית ספר, זה לא עניין של תקשורת אלא מערכות של הורים מורים ומי שנוגע בזה. הם באים להגיד שספרדים ואשכנזים מפורדים, מתנחלים ועירונים מפורדים וכו', זה שקר גס, אירופה משלמת על זה. כל פשע נתעב יפורסם בדגש על פשעי צווארון לבן , ואם אפשר ליצור עלילה תקשורתית על ראש ממשלה ונשיא, אז יחברו ביחד פרקליטים שופטים עיתונאים ואנשי הון מהאגף הפוסט ציוני, פוסט מודרני וינסו ליצור הכפשה כזו''.

גבע ראפ מתח ביקורת על מיזם 929: ''כמו אותו טרנד של להציג את התנ"ך בגובה העיניים, להציג את דוד כאחד מבני האדם היותר רפשים ונמוכים בעוד שהוא נעים זמירות ישראל, מהנביאים, דמות מופת אדירה שאנחנו רק מתפללים שנזכה למלכות מבית דוד. בקיצור, צריך לדעת שאנחנו במלחמת עולם לא שלישית אלא רביעית, אולי זו הרביעית החמישית או שישית, מלחמה על בלימת גאולת ישראל, שמתנהלת גם בנשק, גם בטילים ותמיכה באויב שלנו, אבל בעיקר כנחש מתחת לגדרות, מחלחלת לתרבות ולחינוך, אל ההשפעות וחקיקות שווא, כספים זרים שמתערבים לנו בחינוך, רפורמים שנקראים רב וקוראים לעצמם יהדות, חלחולי בלע ורשע, ובראש כולם תקשורת הלשון הרע, ואם אפשר יהיה לפגוע ברב, הרבה מתנדבים ימצאו למשימה השפלה מבית מדרשם של עורכי ישראל.

''חזק ונתחזק בעד עמנו, בעד ערי אלוקינו, בעד תחייתנו מדינת ישראל, המשך צמיחת גאולתנו, מאחל לנו ממשלה חדשה, חזקה, יהודית, חובבת יהדות, מחזירה את הזהות היהודית למדינה, סוגרת את פיות התקשורת והלשון הרע, מטהרת את האוויר הישראלי בדברי תורה, חיבה, קרבה, אהבה, שלום ואחווה".