נתניהו על היישוב אביתר: "גנץ הבטיח ואני אקיים"דוברות תנועת נחלה

תושבי אביתר מגבירים לחץ ונערכים באופן אקטיבי לחזרה ליישוב בשומרון, על רקע הקמת הממשלה החדשה, כך מדווח העיתון "ישראל היום".

על פי הדיווח, בימים אלה הם מבצעים הכנות לקראת התיישבות מחודשת בשטח, וארגנו מחסני ציוד כדי לעלות מיידית למקום.

היישוב הוקם לזכר אביתר בורובסקי, שנרצח לפני עשור בפיגוע דקירה בצומת תפוח. 53 משפחות התיישבו בעבר במקום, ולבקשת ראש הממשלה דאז נפתלי בנט ושר הביטחון בני גנץ, תוך הסכמה עם הרבנים חיים דרוקמן ואליקים לבנון, פינו את השטח עד לקיום הליך סקר והסדרת הקמת ישיבה במקום ולאחר מכן יישוב.

בעת ביקורו לאחרונה ביקב "גבעות" שבגבעת הראל, ערך ראש הממשלה המיועד בנימין נת ניהו שיחה עם יו"ר תנועת נחלה, דניאלה וייס, והבהיר כי הבטחות הממשלה הקודמת לגבי אביתר יקוימו כשייבחר. כעת, דורשים התושבים לצאת מיידית לדרך.

"החלפת הממשלה היא בשו רה גדולה," אמרה וייס. "אנחנו מקבלים כעת את תמיכתה של הקואליציה העתידית. זו בשורה לתושבי אביתר, שממתינים יותר מדי זמן לחזור, אך זו בעיקר בשורה לכלל ההתיישבות.

"הגיע הזמן שתשתנה המדי ניות, ושנבנה עוד ועוד 'אביתרים' ויישובים חדשים ביהודה ושומרון", הוסיפה.

תושבת אביתר איילת שליסל סיפרה כי התחושה היא שבקרוב יחזרו ליישוב, שבו כרגע יש נוכחות צבאית בלבד. "במשך תקופה ארוכה ניהלנו מאבק מול הממשלה הקודמת. מדי יום אנחנו לומדים בכניסה לאביתר, ואת חג הסוכות האחרון חגגנו בצומת תפוח הסמוך. אנו שמחים על כך שתהיה ממשלה שתומכת בהקמת יישובים חדשים."

המגעים להסדרת היישוב חוצים מפלגות. לבקשת ראש מועצת שו מרון יוסי דגן, הכניס יו"ר אגודת ישראל הרב יצחק גולדקנופף את הדרישה לבצע את מתווה אביתר להסכמים הקואליציוניים.

"הרב גולדקנופף הוא שותף אמיתי של ההתיישבות ביו"ש. אביתר היא המענה הנכון לאויבי ישראל," הצהיר דגן.