כינוס מועצת גדולי התורה החסידית
כינוס מועצת גדולי התורה החסידיתצילום: יהושע פרוכטר

בכירי הרבנים החברים במועצת גדולי התורה של אגודת ישראל הורו לנציגי הסיעה בכנסת להכניס דרישה חדשה להסכמים הקואליציוניים עם הליכוד והיא בעניין חוק הגיוס.

האדמו"רים מגור, ויז'ניץ באיאן וסלונים מתעקשים שהחוק החדש בנושא הגיוס יהיה לפי המתכונת של "חוק טל" שבוטל בעבר, כך מדווח משה ויסברג בבחדרי חרדים.

האדמו"רים מתעקשים לחזור ל"חוק טל", ולא לנסח חוק חדש, מכיוון שלטענתם החוק, הוא החוק הטוב ביותר שהיה לציבור החרדי עד היום. הרבנים סבורים כי עקב חלקה הגדול של המפלגה בקואליציה אין סיבה לא להסדיר אחת ולתמיד את מעמדם של בני הישיבות בתוך פסקת ההתגברות.

גורמים מעריכים כי הסיבה שהאדמו"רים מעוניינים דווקא ב"חוק טל", היא משום ההכרה בערך לימוד התורה שיש באותו חוק שפוטר מגיוס את בני הישיבות ואין בו יעדי גיוס, מה שכן יהיה בכל חוק שיהיה אמור לקבל את חותמת בג"ץ.

עוד דווח כי בקרב האדמו"רים ישנה ביקורת כלפי 'דגל התורה', שלטענתם, ישנה תחושה כי מנסים שם למסמס את החוק ומוכנים להיכנס עם נתניהו לממשלה מבלי שינתן פתרון ראוי לנושא החשוב.

"דגל מעוניינת בשקט תעשייתי, אותם לא מעניין חוק הגיוס, כי החוק שהציגו שרי הביטחון הקודמים בנושא, הוא טוב מבחינתם, לא אכפת להם הנושא של היעדים וגם לא אכפת להם הנושא הזה שכל בחור ישיבה נחשב עבריין עד שהוא מגיש דיחוי ומעמדו מוסדר זמנית", אמר עסקן בכיר לאתר.

"האדמו"רים ילכו הפעם בכל הכוח וידרשו שיחזירו את חוק טל לקדמותו – יהיה מה שיהיה. אני חושב שפה 'דגל' מפספסים והם סוגרים לעצמם ג'ובים, כאשר יש סכנה אמיתית ש'אגודה' לא תיכנס לממשלה ואף תפעל להפיל אותה. אם הם לא יתעוררו בימים הקרובים, האדמו"ר מגור יפיל את האפשרות של כניסה לממשלה וגם 'דגל' לא תוכל להיכנס", הוסיף הגורם.